ATP Madras: Wawrinka kontra Goffin w półfinale, Bedene kontynuuje świetną serię

Stan Wawrinka pokonał Gillesa Mullera i awansował do półfinału imprezy w Madrasie. W 1/2 finału zagra także Aljaz Bedene, który wyeliminował kolejnego rozstawionego rywala.

Michał Pochopień
W ostatnim meczu dnia rozgrywanym na korcie centralnym, Stan Wawrinka, pokonał w dwóch setach reprezentanta Luksemburgu - Gillesa Müllera. Tenisista rozstawiony z "ósemką" w Madrasie, nie był w stanie zagrozić Szwajcowi i było to powodem przeciętnej dyspozycji serwisowej. Müller, znany ze świetnego podania, w piątkowym ćwierćfinale posłał zaledwie jednego asa, popełnił cztery podwójne błędy i trzy razy przegrał własny gem serwisowy.
Wawrinka, w szóstym z rzędu półfinale osiągniętym w Madrasie, zmierzy się z Davidem Goffinem. Reprezentant Belgii w ćwierćfinale pokonał Andreasa Haider-Maurera 7:5, 6:2. Tenisista oznaczony numerem czwartym posłał siedem asów i wygrał 21 z 25 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Aljaz Bedene po pokonaniu Feliciano Lopeza nie zamierza osiąść na laurach. W czwartek słoweński kwalifikant wygrał swój szósty mecz z rzędu w Madrasie. Tym razem Bedene okazał się pogromcą innego rozstawionego tenisisty, oznaczonego z "piątką", Guillermo Garcii-Lopeza.

Słoweniec po nie napawającym optymizmem pierwszym secie, wziął się do pracy w drugiej partii i całkowicie przejął inicjatywę, co pozwoliło osiągnąć zwycięstwo 2:6, 6:3, 6:2. W meczu trwającym jedną godzinę i 55 minut Bedene posłał 11 asów serwisowych i wygrał 69 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym serwisie.

Serię sześciu zwycięstw Bedene będzie chciał przerwać Roberto Bautista. Hiszpan w 1/4 finału pokonał Yena-Hsun Lu 7:6(7), 6:4. W pierwszym secie Tajwańczyk nie wykorzystał dwóch setboli. Bautista ma szansę powtórzyć w Madrasie wynik z 2013 roku, kiedy to doszedł do finału, w którym uległ Janko Tipsareviciowi.

Dokładnie dziesięć lat temu Carlos Moya stał się wielkim bohaterem Hindusów i nie tylko. Reprezentant Hiszpanii wygrał turniej w Madrasie, a następnie przekazał swoją nagrodę (prawie 69 tys. dolarów) dla ofiar tsunami, które w 2004 roku nawiedziło Indie.