WTA Sydney: Keys wyeliminowała Kuzniecową, Bencić rozbita przez Gawriłową

Madison Keys pokonała Swietłanę Kuzniecową i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach twardych w Sydney.

Program niedzielnych gier turnieju w Sydney został storpedowany przez deszcz. Udało się dokończyć kwalifikacje (przeszła je m.in. Cwetana Pironkowa, która będzie bronić tytułu), ale w głównej drabince zostały rozegrane tylko dwa spotkania. W tym roku odbywa się już 123. edycja imprezy. W 2013 roku w Sydney triumfowała Agnieszka Radwańska. Polka, która tym razem rozstawiona będzie z numerem trzecim, w poniedziałkowy poranek (około godz. 6:00 czasu polskiego) zagra z Alize Cornet.
Jako pierwsza w II rundzie zameldowała się Madison Keys (WTA 30), ćwierćfinalistka turnieju z 2013 i półfinalistka z 2014 roku. W niedzielę Amerykanka pokonała 6:4, 6:4 Swietłanę Kuzniecową (WTA 25). To jej drugie zwycięstwo nad mistrzynią US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 (w ubiegłym sezonie w Montrealu prowadziła 6:1, 3:2, gdy Rosjanka skreczowała). W trwającym 78 minut spotkaniu 19-letnia Keys zdobyła 26 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz wykorzystała cztery z 10 break pointów.

- Na początku mogłam polegać na moich uderzeniach, ale zaczęłam trochę psuć, a [Kuzniecowa] grała dobrze, więc udało się jej wyjść na prowadzenie - powiedziała Keys. W I secie Amerykanka wyszła na 2:0, ale cztery kolejne gemy padły łupem Rosjanki. - Udało mi się wrócić do tego, co grałam na początku i przejść przez I seta. W II partii ona znowu miała dobry start, więc choć wygrałam w dwóch setach, ani przez moment nie czułam, że to jest komfortowe zwycięstwo. Sydney to jeden z moich ulubionych turniejów w jednym z moich ulubionych miast, więc cieszę się, gdy wygrywam.

Daria Gawriłowa (WTA 231) rozbiła 6:3, 6:0 Belindę Bencić (WTA 31), ćwierćfinalistkę ubiegłorocznego US Open. W ciągu 62 minut gry Szwajcarka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła zaledwie dziewięć z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Rosjanka przełamała ją sześć razy. Gawriłowa sezon rozpoczęła od II rundy w Brisbane (jako kwalifikantka).

Apia International Sydney, Sydney (Australia)