Martina Navratilova stawia na Andy'ego Murraya

Przed finałem Australian Open 2015 pomiędzy Andym Murrayem z Novakiem Djokoviciem swoje opinie wygłaszają eksperci tenisa. Według Martiny Navratilovej faworytem niedzielnego starcia jest Szkot.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
- Myślę, że Andy zrzucił kilka kilogramów. Wydaje się być szczuplejszy, mimo to nie stracił na sile. Porusza się bardzo dobrze i poprawił drugi serwis - cytuje Martinę Navratilovą BBC.
Mimo że przed finałem Australian Open sam Andy Murray i jego trenerka Amelie Mauresmo uważają, że faworytem niedzielnego pojedynku jest Novak Djoković, zdania znawców tenisa w tej kwestii są podzielone. - Wszyscy wiemy, że Andy potrafi grać na najwyższym poziomie. Jestem szczęśliwa, że znów widzę go grającego świetny tenis - powiedziała Lindsay Davenport. - Gra Murraya wygląda harmonijnie jak nigdy wcześniej - mówił z kolei Mats Wilander. - Czerpię przyjemność z oglądania Murraya w akcji i myślę, że on sam czuje frajdę, gdy jest na korcie.

Według Marion Bartoli w grze Murraya widać rękę Mauresmo. - Jestem dumna, że Amélie przetrwała krytykę. Dziennikarze sądzili, że kiedy ona została trenerką Murraya, on będzie wygrywał wszystko, Ale to w tenisie tak nie funkcjonuje. Jestem bardzo szczęśliwa, bo Amélie pokazuje, że kobiety mogą trenować mężczyzn.

- Uważam, że Andy ma szansę. Ma niekorzystny bilans spotkań z Djokoviciem, ale wielokrotnie z nim wygrywał - uzupełniła Navrátilová, dla której faworytem finału jest Brytyjczyk.

Kto jest faworytem finału Australian Open 2015?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×