Cykl ITF: Ósmy tytuł Grzegorza Panfila, Kamil Majchrzak znów pokonany w finale

Grzegorz Panfil wywalczył w niedzielę ósme singlowe trofeum na zawodowych kortach. Kamil Majchrzak po raz drugi z rzędu przegrał finał w Kairze, a Adam Majchrowicz sięgnął po tytuł w deblu.

Rafał Smoliński
Przeciwnikiem Grzegorza Panfila (ATP 348) w niedzielnym finale zawodów ITF o puli nagród 10 tys. dolarów w Castelldefels był oznaczony "ósemką" Francuz Maxime Hamou (ATP 350). W pierwszej partii zabrzanin postarał się o dwa przełamania i pewnie zwieńczył seta. W drugiej odsłonie nasz reprezentant stracił serwis w 10. gemie, a w decydującym secie to rywal był początkowo bliżej zwycięstwa. Leworęczny tenisista Górnika Bytom pokonał jednak ostatecznie Francuza 6:2, 4:6, 6:4.
27-letni Panfil rozpoczął tym samym sezon 2015 od zwycięstwa w całym turnieju. Na mączce w Castelldefels stracił tylko jednego seta i sięgnął po ósme singlowe trofeum. Za triumf w Hiszpanii Polak otrzyma 18 punktów do rankingu ATP. Jak poinformował zabrzanin na swoim profilu na Facebooku, uda się teraz na Dominikanę, gdzie będzie rywalizował w turnieju rangi ATP Challenger Tour rozgrywanym w Santo Domingo.

Kamil Majchrzak (ATP 435) nie wywalczył w niedzielę trzeciego mistrzostwa na zawodowych kortach. 19-letni piotrkowianin po raz drugi z rzędu dotarł do finału imprezy ITF Futures w Kairze (tym razem o puli nagród 15 tys. dolarów), ale w meczu o tytuł lepszy od niego był utalentowany Serb Laslo Djere (ATP 297). Triumfator Orange Bowl 2012 i były trzeci junior świata pokonał naszego zawodnika 6:3, 7:5 i otrzyma za to 27 punktów do klasyfikacji ATP. Majchrzak natomiast dopisze do swojego dorobku 15 punktów.

Post użytkownika Kamil Majchrzak.

W niemieckim Nussloch po drugie z rzędu w tym roku mistrzostwo sięgnęli Adam Majchrowicz i Sander Arends. Dla naszego reprezentanta to piąty deblowy triumf na zawodowych kortach. W Antalyi przegrały w finale Agata Barańska i Victoria Muntean, a ich pogromczyniami okazały się Gruzinki Jekaterina Gorgodze i Sofia Kwacabaja.

niedziela, 1 lutego
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Antalya (Turcja), 10 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 1) / Sofia Kwacabaja (Gruzja, 1) - Agata Barańska (Polska, 2) / Victoria Muntean (Francja, 2) 6:2, 6:2

MĘŻCZYŹNI

Kair (Egipt), 15 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry pojedynczej:

Laslo Djere (Serbia, 2) - Kamil Majchrzak (Polska, 7) 6:3, 7:5

Nussloch (Niemcy), 15 tys. dolarów, kort dywanowy w hali

Adam Majchrowicz (Polska, 2) / Sander Arends (Holandia, 2) - Denis Kapric (Niemcy) / Lukas Ruepke (Niemcy) 6:4, 3:6, 10-5