ATP Montpellier: Simon na drodze Janowicza, Pouille sprawdził Gasqueta

Dwóch Francuzów awansowało w środę do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier. Problemy miał Richard Gasquet, który był o krok od porażki w II secie meczu z Lucasem Pouille'em.

Rafał Smoliński
W sesji dziennej awans wywalczył rozstawiony z numerem drugim Gilles Simon. Trzykrotny półfinalista turnieju Open Sud de France pokonał w 78 minut swojego rodaka Edouarda Rogera-Vasselina 6:3, 6:3. - Jestem zadowolony z własnej gry i dwusetowego zwycięstwa. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że będę w stanie kontynuować występ tutaj bez żadnych problemów zdrowotnych, które doskwierały mi na początku zeszłego sezonu - wyznał 19. tenisista świata, który w piątek zmierzy się z Jerzym Janowiczem.
Wieczorem dołączył do Simona oznaczony "czwórką" Richard Gasquet. Niewiele brakowało, by tenisista z Beziers przegrał drugą partię meczu z Lucasem Pouille'em, ale jego 20-letni rodak nie wykorzystał od stanu 6-3 w tie breaku trzech kolejnych piłek setowych. Po blisko siedmiu kwadransach Gasquet zwyciężył ostatecznie 6:3, 7:6(6) i o miejsce w ćwierćfinale zagra w piątek albo z Dudim Selą, albo z Denisem Istominem.

- Lucas to bardzo utalentowany zawodnik, dlatego byłem przygotowany na bardzo wyrównany mecz. On nie miał nic do stracenia. W drugim secie miał trzy setbole, zatem nigdy nie jest łatwo grać z młodymi Francuzami - stwierdził Gasquet.

Trzecim ćwierćfinalistą został w środę rozstawiony z numerem siódmym João Sousa. Portugalczyk powtórzył wynik z 2014 roku i ponownie pokonał Niemca Tobiasa Kamkego, z którym w zeszłym roku rywalizował w I rundzie. W równolegle rozgrywanym meczu na korcie numer 1 pewne zwycięstwo nad Tatsumą Ito odniósł belgijski kwalifikant Steve Darcis.

Open Sud de France, Montpeller (Francja)