WTA Pattaya City: Niespodziewana porażka Kurumi Nary, Daniela Hantuchova w 1/4 finału

Daniela Hantuchova pokonała reprezentantkę Chin Saisai Zheng i awansowała do ćwierćfinału imprezy WTA w Pattaya City. Z turniejem w Tajlandii pożegnała się rozstawiona z "czwórką" Kurumi Nara.

Michał Pochopień
Niespodziewanie z turnieju w Pattaya City odpadła rozstawiona z numerem czwartym Kurumi Nara. Japońska tenisistka w czwartek musiała uznać zdecydowaną wyższość reprezentantki Rosji - Jewgieniji Rodiny.
26-letnia Rosjanka wygrała z Narą 6:2, 6:4 i awansowała do pierwszego ćwierćfinału turnieju WTA od ponad trzech lat. W ciągu godziny i 16 minut Rodina posłała cztery asy i przytrafiło się jej pięć podwójnych błędów. O 1/2 finału 109. obecnie tenisistka świata powalczy z Ajlą Tomljanović.Chorwatka w 1/8 finału w dwóch setach uporała się z oznaczoną numerem szóstym Jarmilą Gajdosovą. W pierwszej partii obie tenisistki grały na podobnym poziomie i o rozstrzygnięciu musiał zadecydować tie break. W kolejnej odsłonie Tomljanović bardzo szybko wyszła na prowadzenie i pomimo próby odwrócenia losów tego spotkania przez reprezentantkę Australii, 21-latka z Zagrzebia utrzymała przewagę do końca i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w tym sezonie.

W starciu dwóch reprezentantek Chin, Ying-Ying Duan i Lin Zhu, kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami tylko jednego seta. Po przegraniu inauguracyjnej odsłony Zhu z powodu kontuzji była zmuszona do poddania meczu. W ćwierćfinale imprezy w Pattaya City 25-letnia Duan zmierzy się z Danielą Hantuchovą, która w II rundzie pokonała w dwóch setach inną Chinkę - Saisai Zheng.

W meczu trwającym godzinę i 36 minut reprezentantka Słowacji wygrała 30 z 40 akcji rozegranych po trafionym pierwszym serwisie i dwa razy przełamała podanie rywalki. Dla byłej piątej rakiety rankingu WTA turniej w Pattaya City jest bardzo szczęśliwy. Hantuchová triumfowała w tych zawodach dwukrotnie - w 2011 i 2012 roku.

PTT Pattaya Open, Pattaya City (Tajlandia)

Daniela Hantuchová (Słowacja) - Saisai Zheng (Chiny) 7:6(5), 6:2

Czy Daniela Hantuchova po raz trzeci w karierze wygra turniej WTA w Pattaya City?