Victor Estrella ambasadorem dobrej woli Dominikany

34-letni Victor Estrella został uhonorowany przez władze Dominikany za historyczny triumf w turnieju ATP World Tour 250 w Quito. Tenisista został mianowany przez prezydenta ambasadorem dobrej woli.

Rafał Smoliński

- To dla mnie dowód niesamowitego uznania i zarazem wielki honor zostać mianowanym ambasadorem dobrej woli mojego kraju. Możliwość poznania prezydenta i spędzenia z nim czasu była dla mnie czymś bardzo miłym - powiedział Victor Estrella.

34-letni tenisista w trakcie spotkania z prezydentem Danilo Mediną wręczył mu rakietę, którą grał podczas turnieju ATP World Tour 250 w Quito. Pochodzący z Santiago zawodnik został w niedzielę pierwszym mistrzem turnieju głównego cyklu rodem z Dominikany. Estrella stał się również najstarszym tenisistą, który zdobył swój premierowy tytuł.

Reprezentant Dominikany, który w Quito dotarł także do finału debla, został w poniedziałek 52. rakietą świata. To najwyższa pozycja zajmowana przez Estrellę w rankingu ATP.

ATP Quito: Victor Estrella pierwszym mistrzem turnieju głównego cyklu rodem z Dominikany w dziejach