ATP Memphis: Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez w półfinale debla

Mariusz Fyrstenberg w parze z Santiago Gonzalezem pokonali niemiecką parą Benjamin Becker / Dominik Meffert i awansowali do półfinału turnieju ATP w Memphis.

Michał Pochopień
Po trzech nieudanych turniejach w pierwszym miesiącu nowego sezonu, Mariusz Fyrstenberg i Santiago González odnieśli w Memphis swoje pierwsze wspólne zwycięstwo, i ewidentnie było to bodźcem do osiągnięcia kolejnej wygranej.
W piątek, w ćwierćfinale turnieju deblowego ATP w Memphis, rywalami Polaka i Meksykanina byli doświadczeni Niemcy - Benjamin Becker i Dominik Meffert, którzy w rankingu deblowym ATP są notowani poza pierwszą setką. Mecz rozpoczął się dla polsko-meksykańskiego duetu najlepiej jak mógł - od przełamania. Następnie rywale bardzo szybko odrobili straty, a później wygrali podanie Fyrstenberga i Gonzáleza i prowadzili 5:3. Wtedy nastąpiła zdecydowana poprawa w grze pary rozstawionej w Memphis z numerem czwartym - najpierw obronili piłkę setową, uzyskali przełamanie powrotne, a następnie zdobyli trzy gemy z rzędu i wygrali pierwszą partię 7:5.

W drugiej odsłonie jako pierwsi przełamanie zdobyli Becker i Meffert, którzy w piątym gemie tego seta wygrali podanie rywali. W kolejnym gemie Niemcy przegrywali 0-30, jednak wygrali cztery punkty z rzędu i wyszli na 4:2. Wtedy rozpoczął się spektakl dwóch aktorów - Fyrstenberg i González dzięki sportowej złości podnieśli poziom swojej gry.

Konsekwencją tego było odrobienie strat i wygranie trzech gemów z kolei. Seria tenisistów oznaczonych "czwórką" została przerwana przy podaniu rywali, którzy wyrównali stan meczu. Chwilę później na prowadzenie ponownie wyszedł polsko-meksykański duet. W 12. gemie Becker i Meffert nie wykorzystali dwóch szans na doprowadzenie do tie breaku, a następnie Fyrstenberg i González zakończyli to spotkanie przy pierwszym meczbolu.

W meczu trwającym godzinę i 14 minut Polak i Meksykanin posłali trzy asy, popełnili taką samą ilość podwójnych błędów i wygrali 75 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. Półfinałowymi rywalami Fyrstenberga i Gonzáleza będą rozstawieni w Memphis z numerem pierwszym - Ivan Dodig i Maks Mirny.

Memphis Open, Memphis (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 585,8 dolarów
piątek, 13 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 4) / Santiago González (Meksyk, 4) - Benjamin Becker (Niemcy) / Dominik Meffert (Niemcy) 7:5, 7:5

ATP Rotterdam: Simon górą w starciu z Murrayem, Berdych o klasę lepszy od Monfilsa

Czy Mariusz Fyrstenberg i Santiago González awansują do finału turnieju ATP w Memphis?