ATP Buenos Aires: Mayer i Monaco rozpoczęli od pogromu, Lorenzi odprawił Bellucciego

Leonardo Mayer i Juan Mónaco nie mieli w poniedziałek żadnych problemów z awansem do II rundy turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Buenos Aires.

Rafał Smoliński
Tegoroczną edycję międzynarodowych mistrzostw Argentyny rozpoczęło spotkanie Paolo Lorenziego z Thomazem Belluccim. Obaj panowie zmierzyli się wcześniej w 2011 roku w I rundzie turnieju w Rzymie i wówczas tenisista z Italii zwyciężył w dwóch setach. Tym razem zawodnicy spędzili na korcie dwie godziny i 39 minut, zanim 33-letni mieszkaniec Sieny triumfował 6:4, 6:7(5), 6:1. W sumie Lorenzi obronił 11 z 12 wypracowanych przez Brazylijczyka break pointów i o miejsce w ćwierćfinale zagra z Federico Delbonisem lub oznaczonym "ósemką" Pablo Carreno.
Główny faworyt gospodarzy, Leonardo Mayer, nie marnował w poniedziałek czasu na korcie. Rozstawiony z numerem piątym Argentyńczyk wziął surowy rewanż za porażkę doznaną przed pięcioma laty w Eastbourne i rozgromił w 46 minut Stephane'a Roberta 6:0, 6:1. 27-latek z Buenos Aires posłał sześć asów, obronił dwa break pointy i pięciokrotnie przełamał serwis Francuza, który w całym meczu zdobył zaledwie 27 punktów.O miejsce w ćwierćfinale Mayer zagra ze swoim rodakiem Juanem Mónaco. Triumfator turnieju w Buenos Aires z 2007 roku także nie tracił w poniedziałek czasu na placu gry i w 69 minut zwyciężył Maximo Gonzaleza 6:2, 6:2. Było to czwarte starcie pochodzących z Tandil zawodników w głównym cyklu i Mónaco odniósł trzecie zwycięstwo, ale pierwsze od sezonu 2009, gdy okazał się lepszy od rywala właśnie w Buenos Aires oraz na mączce w szwedzkim Bastad.

We wtorek dokończona zostanie rywalizacja w I rundzie zawodów Argentina Open. Na korcie zaprezentuje się także faworyt turnieju singla, Rafael Nadal, który wspólnie ze swoim przyjacielem Mónaco zmierzy się w deblu z czeskim duetem Frantisek Cermak i Jiří Veselý.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)