Challenger Quimper: Specjalna przepustka dla Andrieja Kapasia

Andriej Kapaś jako jedyny Polak wystąpi w turnieju singla halowych zawodów rozgrywanych na kortach twardych we francuskiej miejscowości Quimper.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
25-letni Andriej Kapaś na półfinale zakończył w sobotę zmagania w turnieju ATP Challenger Tour w Kioto. Zabrzanin przegrał po dwóch zaciętych setach z Michałem Przysiężnym i nie mógł przystąpić do eliminacji do kolejnych zawodów. Z tego powodu organizatorzy Open BNP Paribas Banque de Bretagne przyznali mu specjalną przepustkę (special exempt) do głównej drabinki singla.
W bretońskim Quimper (pula nagród 42,5 tys. euro) Kapaś spotka się w I rundzie z Liamem Broadym, z którym w zeszłym sezonie przegrał w II rundzie eliminacji challengera w niemieckim Fürth. Jeśli Polak pokona rozstawionego z "siódemką" Brytyjczyka, to zmierzy się albo z Francuzem Vincentem Millotem (finalista z 2014 roku), albo z zawodnikiem z eliminacji.

W ćwierćfinale na drodze zabrzanina może już stanąć oznaczony drugim numerem Kenny de Schepper, który w 2011 roku bez powodzenia bił się o mistrzowskie trofeum z Davidem Guezem. Najwyżej rozstawionym uczestnikiem halowego turnieju w Quimper będzie Uzbek Farrukh Dustow, triumfator challengera rozgrywanego w tym roku we Wrocławiu.

Kapaś jako jedyny Polak przystąpi również do rywalizacji w grze podwójnej. Partnerem zabrzanina w Quimper będzie Francuz Elie Rousset, natomiast pierwszymi przeciwnikami Holender Sander Arends i Brytyjczyk Darren Walsh. Najwyżej rozstawionym deblem są Niemiec Martin Emmrich i Szwed Andreas Siljeström.

Challenger Kioto: Michał Przysiężny górą w polskim meczu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×