WTA Monterrey: Ivanović i Errani w ćwierćfinale, dramatyczny mecz Rybarikovej

Ana Ivanović pokonała Pauline Parmentier i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Monterrey.

Ana Ivanović (WTA 6) wygrała siódmy mecz z rzędu w meksykańskiej imprezie. Pięć zwycięstw odniosła przed rokiem w drodze po tytuł, a w tym tygodniu na początek odprawiła Nicole Vaidisovą. W II rundzie była liderka rankingu pokonała 6:3, 6:2 Pauline Parmentier (WTA 106). W trwającym 66 minut spotkaniu Serbka obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała trzy z ośmiu szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 27 z 38 punktów.
- Zagrałam bardzo dobry mecz. Było już trochę późno, ale cieszę się, że wygrałam. Były inne warunki niż wczoraj - trochę wolniej i ciężej. Cieszę się, że udało mi się odnieść zwycięstwo i ponownie awansować w Monterrey do ćwierćfinału - powiedziała Ivanović. Kolejną rywalką Serbki będzie Kristina Mladenović (WTA 64), która wygrała 6:4, 6:2 z Wierą Zwonariową (WTA 155). W trwającym 84 minuty spotkaniu Francuzka zaserwowała osiem asów, zaś Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów. Mladenović awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od lipca 2014 roku (Waszyngton). Z Ivanović zmierzy się ona po raz pierwszy.

Sara Errani (WTA 12) pokonała 6:3, 6:3 Tímeę Babos (WTA 90), mistrzynię imprezy z 2012 roku. W ciągu 73 minut gry Włoszka odparła dziewięć z 12 break pointów, a sama wykorzystała sześć z ośmiu okazji na odebranie rywalce podania. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w Monterrey. Trzy lata temu w półfinale wygrała Węgierka 6:4, 6:7(3), 6:4.

Magdalena Rybarikova (WTA 47) obroniła pięć piłek meczowych w III secie i pokonała 7:5, 3:6, 7:6(9) Polonę Hercog (WTA 74). Mecz trwał dwie godziny i 46 minut. Pierwszego meczbola Słowaczka odparła w 10. gemie decydującej partii, a cztery kolejne w tie breaku. Prowadziła w nim 4-0, ale Słowenka odrobiła straty i wyszła na 6-5, a następnie na 7-6, 8-7 i 9-8. Rybáriková zdobyła trzy ostatnie punkty w meczu i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (w ubiegłym tygodniu w Acapulco).

Abierto Monterrey Afirme, Monterrey (Meksyk)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
środa, 4 marca

II runda gry pojedynczej:

Ana Ivanović (Serbia, 1) - Pauline Parmentier (Francja) 6:3, 6:2
Sara Errani (Włochy, 2) - Tímea Babos (Węgry, Q) 6:3, 6:3
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 8) - Polona Hercog (Słowenia) 7:5, 3:6, 7:6(9)
Kristina Mladenović (Francja) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Ana Ivanović awansuje do półfinału turnieju w Monterrey?