ATP Indian Wells: Berdych i Sock zwycięscy, Rosol lepszy od Haase w meczu niewykorzystanych szans

Tomas Berdych pokonał Steve'a Johnsona i w IV rundzie turnieju ATP w Indian Wells zagra z Lukasem Rosolem, który musiał obronić meczbola, by wygrać z Robinem Haase. W 1/8 finału wystąpi też Jack Sock.

Marcin Motyka
Tomas Berdych, który powiedział, że "ciągle brakuje mu wielu trofeów", wykonał kolejny krok do zdobycia tytułu w Indian Wells. W III rundzie turnieju BNP Paribas Open rozstawiony z numerem dziewiątym Czech pokonał 6:4, 6:2 Steve'a Johnsona.
Berdych przez cały mecz kontrolował wydarzenia na korcie centralnym kompleksu Indian Wells Tennis Garden. Czech w obu setach zanotował po dwa przełamania, a sam tylko jeden raz stracił serwis. Zapisał również na swoim koncie siedem asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 87 proc. rozegranych punktów, posłał 18 zagrań wygrywających (pięć z forhendu i dwa z bekhendu) i popełnił 15 niewymuszonych pomyłek. - Zagrałem dobry mecz. Pierwszy raz grałem przeciw Steve'owi, a to nigdy nie jest łatwe, bo nie wiesz, na co dokładnie stać twojego rywala. Ale ja pokazałem dobry tenis i trzymałem się swojego planu, co było kluczowe - powiedział 29-letni rezydent Monte Carlo.

W 1/8 finału BNP Paribas Open Berdych zagra ze swoim kolegą z reprezentacji Czech, Lukasem Rosolem, z którym dwukrotnie świętował triumf w Pucharze Davisa. 29-latek z Brna po raz pierwszy zagra o ćwierćfinał zmagań w Indian Wells, a awans do tej fazy turnieju wywalczył wygrywając szalony pojedynek z Robinem Haase.

Oznaczony numerem 27. Rosol wygrał partię otwarcia 6:4, a w drugiej zmarnował sześć meczboli i przegrał w tie breaku. W trzecim secie swoją szansę miał Haase, który w dziesiątym gemie nie wykorzystał meczbola, po czym sam oddał podanie. Czech serwował po zwycięstwo, ale dał się przełamać. O losach meczu rozstrzygał tie break, w którym reprezentant naszych południowych sąsiadów triumfował 7-3.

Jack Sock długo musiał na siebie czekać, ale jak już wyleczył uraz biodra i wrócił do rozgrywek, gra jak z nut. 22-latek z Nebraski, który w przyszłości nigdy nie wygrał meczu w Indian Wells, we wtorek wywalczył awans do 1/8 finału tej imprezy, pokonując 3:6, 6:3, 6:2 rozstawionego z "15" Roberto Bautistę.

- Miałem wiele czasu, by odpowiednio przygotować się fizycznie i psychicznie. Kilka lat temu szybciej zniechęcałem się, gdy mi nie szło. W Indian Wells we wszystkich trzech meczach przegrywałem pierwsze sety, ale nie załamywałem się tym. Mam dużą motywację do gry - mówił Amerykanin, który pierwszy raz w karierze wygrał trzy mecze w jednym turnieju rangi ATP Masters 1000 .

O ćwierćfinał BNP Paribas Open powalczy również Gilles Simon. Oznaczony numerem 13. Francuz wygrał w dwóch setach z niemieckim kwalifikantem, Michaelem Berrerem. Nicejczyk w IV rundzie kalifornijskich zmagań znalazł się trzeci raz w karierze.