ATP Indian Wells: Andy Murray bezradny w półfinałowym starciu z Novakiem Djokoviciem

88 minut trwał sobotni pojedynek Novaka Djokovicia z Andym Murrayem. Serb odniósł pewne zwycięstwo i w niedzielę powalczy o obronę tytułu w turnieju BNP Paribas Open rozgrywanym w Indian Wells.

Rafał Smoliński
Fani białego sportu z pewnością liczyli, że Novak Djoković i Andy Murray stworzą interesujące i wyrównane widowisko ze sporą liczbą długich wymian. Długich akcji może i nie brakowało, ale poziom spotkania pozostawiał wiele do życzenia. Wyjątkowo słabo zaprezentował się Brytyjczyk, który w Indian Wells chciał powtórzyć wynik z 2009 roku, kiedy to dotarł do finału.
Lider rankingu ATP szybko dał do zrozumienia Murrayowi, że w sobotę nie zamierza marnować czasu na korcie. Już w drugim gemie tenisista z Wysp popełnił kilka prostych błędów, co bezwzględnie zostało wykorzystane przez zawodnika z Belgradu. W szóstym gemie Djoković powiększył przewagę, lecz nie zwieńczył jeszcze seta. Brytyjczyk przełamał jego serwis, zdobywając drugiego gema, ale tylko po to by oddać serwis "na sucho".W drugiej partii obraz gry nie uległ zasadniczo zmianie. Murray w dalszym ciągu przegrywał wymiany, popełniając przy tym sporo błędów własnych. Djoković przełamał na 2:0, a po chwili miał okazję na powiększenie przewagi, jednak tym razem 27-latek z Dunblane uratował się. Pierwszego meczbola popularny Nole wypracował w dziewiątym gemie, lecz Brytyjczyk posłał asa. W dziewiątym gemie Murray obronił jeszcze drugą i trzecią piłkę meczową, zanim w końcu wpakował piłkę w siatkę.

Po 88 minutach Djoković wygrał 6:2, 6:3, dzięki czemu odniósł 17. zwycięstwo w 25. pojedynku z Murrayem. Lider rankingu ATP posłał jednego asa, popełnił dwa podwójne błędy, skończył 15 piłek i pomylił się 27 razy. Natomiast czwarty obecnie tenisista świata zanotował dwa asy, cztery podwójne błędy, tylko siedem winnerów i aż 29 niewymuszonych błędów.

W niedzielę Djoković wystąpi w 73. finale zawodów głównego cyklu i powalczy o 50. trofeum. Serb po raz czwarty będzie mógł wygrać turniej BNP Paribas Open, bowiem wcześniej triumfował w Kalifornii w 2008, 2011 i 2014 roku. W 31. finale imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000 (bilans finałów: 20-10) rywalem aktualnego lidera światowej klasyfikacji będzie Szwajcar Roger Federer, który w sobotę pokonał Kanadyjczyka Milosa Raonicia 7:5, 6:4.