WTA Miami: Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac zagrają o ćwierćfinał debla

Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac awansowały do II rundy gry podwójnej turnieju WTA w Miami. W sobotę polsko-słoweński duet pokonał Kiki Bertens i Tatjanę Marię w dwóch setach.

Marcin Motyka
Klaudia Jans-Ignacik po raz szósty stanęła na starcie turnieju w WTA w Miami. Jej najlepszym rezultatem w tej imprezie jest II runda, którą osiągnęła dwukrotnie - w sezonach 2010, tworząc duet z Vladimírą Uhlířovą, oraz 2012, razem z Evą Birnerovą. W tegorocznej edycji Miami Open warszawianka po raz trzeci awansowała do 1/8 finału. W sobotę wspólnie z Andreją Klepac wygrały 7:5, 6:4 z parą Kiki Bertens / Tatjana Maria.
Po wyrównanym początku meczu Jans-Ignacik i Klepač w siódmym gemie uzyskały przełamanie, po czym podwyższyły prowadzenie na 5:3. Serwując po zwycięstwie w premierowej odsłonie oddały podanie, ale w 11. gemie wywalczyły kolejnego breaka, a następnie zakończyły partię otwarcia. W pełnym break pointowych szans drugim secie doszło tylko do jednego przełamania, na korzyść duetu polsko-słoweńskiego. Warszawianka i jej partnerka mogły zakończyć pojedynek w dziewiątym gemie, lecz nie wykorzystały trzech meczboli. W gemie dziesiątym Jans-Ignacik i Klepač oddaliły dwie piłki na przełamanie i wygrały decydujący punkt przy stanie równowagi.

Polka i Słowenka w ciągu 84-minutowego spotkania posłały jednego asa, popełniły dwa podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie uzyskały przełamanie, obroniły aż 13 z 14 break pointów i łącznie zdobyły 70 ze 134 punktów rozegranych w całym meczu.

W 1/8 finału Jans-Ignacik i Klepač zagrają z Andreą Hlavackovą i Lucie Hradecką. Rozstawione z numerem dziewiątym Czeszki w I rundzie wygrały 7:5, 4:6, 10-5 z parą Shuko Aoyama / Renata Voracova.

Miami Open, Miami (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 5,381 mln dolarów
sobota, 28 marca

I runda gry podwójnej:

Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) - Kiki Bertens (Holandia) / Tatjana Maria (Niemcy) 7:5, 6:4

WTA Miami: Siódme zwycięstwo w siódmym starcie debla Rosolska / Dabrowski

Czy Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac awansują do ćwierćfinału debla w turnieju WTA w Miami?