Challenger Ra'anana: Podwójne zwycięstwo Michała Przysiężnego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny udanie zainaugurował występ w turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanym na kortach twardych w izraelskiej miejscowości Ra'anana.

31-letni Michał Przysiężny rozpoczął zmagania w Izraelu od singlowego zwycięstwa nad Ilją Marczenką (ATP 135). W premierowej odsłonie klasyfikowany obecnie na 149. miejscu w świecie głogowianin szybko wyszedł na 4:1, lecz Ukrainiec odrobił stratę. O zwycięstwie Polaka w tej części meczu zadecydowało przełamanie uzyskane w 12. gemie. [ad=rectangle] Druga partia w pełni należała już do naszego reprezentanta, który o pierwszego breaka postarał się przy stanie 2:1. W ósmym gemie Przysiężny wypracował przy podaniu Marczenki dwie piłki meczowe i jeszcze raz przełamał jego serwis, wieńcząc tym samym całe spotkanie wynikiem 7:5, 6:2.

W ciągu 79 minut Przysiężny zapisał na swoje konto 65 ze 110 rozegranych punktów. Polak posłał trzy asy, popełnił jeden podwójny błąd, a z sześciu break pointów wykorzystał cztery. Marczenko natomiast postarał się tylko o jedno przełamanie oraz miał pięć asów i trzy podwójne błędy.

Przeciwnika w pojedynku o ćwierćfinał turnieju Electra Israel Open Przysiężny pozna dopiero w środę, kiedy to zmierzą się ze sobą Rosjanie Jewgienij Donskoj (ATP 175) i rozstawiony z "ósemką" Aleksander Kudriawcew (ATP 128).

We wtorek Przysiężny i partnerujący mu Siergiej Betow pewnie zameldowali się w ćwierćfinale debla, pokonując izraelski duet Daniel Cukierman i Ram Kapach 6:2, 6:3. W środę rywalami polsko-słowackiej pary będą Mołdawianin Radu Albot i reprezentujący Kazachstan Ołeksandr Niedowiesow.

Pierwszy mecz wygrali także Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay, którzy zwyciężyli izraelski duet Bar Tzuf Botzer i Ben Patael 7:5, 6:1. O miejsce w półfinale Polak i Słowak zagrają w środę z oznaczoną numerem drugim brytyjską parą Colin Fleming i Jonathan Marray.

Electra Israel Open, Ra'anana (Izrael) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów wtorek, 31 marca

I runda gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska) - Ilja Marczenko (Ukraina) 7:5, 6:2

I runda gry podwójnej:

Michał Przysiężny (Polska) / Siergiej Betow (Białorusin) - Daniel Cukierman (Izrael, WC) / Ram Kapach (Izrael, WC) 6:2, 6:3

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Igor Zelenay (Słowacja) - Bar Tzuf Botzer (Izrael, WC) / Ben Patael (Izrael, WC) 7:5, 6:1

Źródło artykułu: