WTA Katowice: Problemy Camili Giorgi, dwie rozstawione zawodniczki poza turniejem

Zeszłoroczna finalistka turnieju w Katowicach, Włoszka Camila Giorgi, straciła seta w pojedynku z Denisą Allertovą. Z zawodów odpadły dwie rozstawione tenisistki, Magdalena Rybarikova i Karin Knapp.

Rafał Smoliński
To nie był najlepszy mecz w wykonaniu rozstawionej z numerem trzecim reprezentantki Italii, jednak Camila Giorgi zdołała pokonać Denisę Allertovą po dwóch godzinach i 39 minutach gry. Włoszka sporo myliła się, miała 10 podwójnych błędów, ale zwyciężyła ostatecznie młodszą od siebie o rok Czeszkę 7:5, 4:6, 6:4. Finalistka Katowice Open 2014 o miejsce ćwierćfinale spotka się z Magdą Linette lub Anną-Leną Friedsam, które zmierzą się ze sobą we wtorek.
Jako pierwsza awans do II rundy katowickiej imprezy uzyskała w poniedziałek Alison van Uytvanck, która w zaledwie 66 minut pokonała Magdalenę Rybarikovą. Rozstawiona z numerem czwartym Słowaczka nie radziła sobie z mocnymi uderzeniami Belgijki i uległa jej gładko 2:6, 3:6. Van Uytvanck dwukrotnie uratowała się przed stratą serwisu, a sama uzyskała trzy przełamania. W 1/8 finału czeka ją starcie z Terezą Smitkovą lub Cariną Witthöft.

Na korcie położonym w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym awans do II rundy uzyskała Wiera Zwonariowa. Rosjanka wygrała pierwszą partię 7:5, ale w drugim to Karin Knapp wyszła na prowadzenie z przewagą przełamania. Oznaczona numerem szóstym Włoszka nie była jednak w stanie utrzymać odpowiedniego poziomu gry, popełniała proste błędy (potrafiła m.in. po świetnej akcji wpakować w siatkę łatwego smecza) i była wiceliderka rankingu WTA szybko odrobiła stratę. W 10. gemie drugiej partii Zwonariowa znów skorzystała z pomyłek rywalki, by po godzinie i 54 minutach triumfować ostatecznie 7:5, 6:4.

W drugim meczu singlowym rozgrywanym na korcie w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym Polona Hercog po trzech setach wyeliminowała Misaki Doi. W drugiej części meczu Japonka odbudowała się po przegranej do zera w premierowej odsłonie, ale w trzeciej partii górą była już Słowenka, która zwyciężyła 6:0, 3:6, 6:2.

WTA Katowice: Trzysetowy bój Magdy Linette z Kuliczkową, Polki poznały rywalki

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)