ATP Casablanca: Wzniósł się czerwony pył. Berlocq i Brown pierwszymi zwycięzcami

Carlos Berlocq obronił dwie piłki meczowe i po dramatycznym trzysetowym pojedynku wygrał z Pablo Carreno. Do II rundy turnieju ATP w Casablance awansowali także Dustin Brown oraz Michał Kukuszkin.

Marcin Motyka
Sezon gry na kortach ziemnych, którego zwieńczeniem będzie wielkoszlemowy Roland Garros, został zainaugurowany w... Afryce Północno-Zachodniej, w Casablance, jedynym turnieju rangi ATP World Tour rozgrywanym na Czarnym Lądzie.
Na otwarcie zmagań o wielką nagrodę Hassana II, króla Maroka w latach 1961-1999, dramatyczny bój rozegrali ze sobą Carlos Berlocq i Pablo Carreno. Pierwszego seta 6:4 wygrał Hiszpan, choć przegrywał już 0:3. W drugiej partii Carreño wyszedł na prowadzenie 2:0, lecz Berlocq odrobił stratę przełamania. W tie breaku, który rozstrzygał o losach tej odsłony, 23-letni Carreño nie wykorzystał dwóch piłek meczowych i przegrał 8-10. Decydujący set rozpoczął się od trzech przełamań, w tym dwóch dla Berlocqa, który dzięki temu objął prowadzenie 3:1. Choć Carreño ambitnie walczył i dziewiątym gemie tej odsłony oddalił cztery piłki meczowe, nie zdołał zapobiec swojej porażce. 32-letni Berlocq wygrał 4:6, 7:6(8), 6:4 po trzech godzinach i siedmiu minutach, a jego kolejnym rywalem będzie posiadacz dzikiej karty Nicolás Almagro bądź kwalifikant Taro Daniel.

W innym trzysetowym starciu poniedziałkowej serii gier w Casablance Michaił Kukuszkin okazał się lepszy od Alberta Ramosa. Rozstawiony z numerem siódmym Kazach zanotował cztery przełamania, zwyciężył 6:1, 2:6, 6:3 i o ćwierćfinał powalczy z lepszym z pary Daniel Gimeno - Malek Jaziri.

Dustin Brown potrzebował tylko 61 minut, aby wyeliminować Andrieja Kuzniecowa. Niemiec nie zaserwował asa, ale po trafionym pierwszym podaniu zdobył 28 z 34 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany i wykorzystał cztery z ośmiu break pointów. W II rundzie 30-latek z Winsen zagra z oznaczonym "dwójką" Martinem Klizanem.

Grand Prix Hassan II, Casablanca (Maroko)