ATP Casablanca: Odnaleziona zguba Vesely'ego, Kliżan wygrał z Almagro

Martin Kliżan wygrał z Nicolasem Almagro i awansował do półfinału turnieju ATP w Casablance. Do Jiri'ego Vesely'ego, który łatwo pokonał Aljaza Bedene, dotarł zagubiony bagaż.

Marcin Motyka
Po przylocie do Casablanki Jiříego Veselý'ego spotkała bardzo niemiła niespodzianka. Okazało się, że zagubiony został jego bagaż, Na pierwszy mecz z Michaiłem Jużnym Czech musiał pożyczać strój od swojego kolegi, deblisty Frantiska Cermaka, oraz sam udał się do sklepu, by zakupić koszulkę. Zguba na szczęście została odnaleziona, a grający już w swoim tenisowym stroju 21-latek z Przybramu w piątkowym ćwierćfinale nie dał szans Aljazowi Bedene.
Rozstawiony z numerem trzecim Veselý zwyciężył 6:1, 6:4, a w ciągu 80 minut gry zaserwował cztery asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów. W półfinale reprezentant naszych południowych sąsiadów, który w Casablance przerwał serię siedmiu kolejnych porażek, zmierzy się z Danielem Gimeno. Hiszpan wygrał w dwóch setach z ostatnim pozostałym w turnieju reprezentantem gospodarzy, Lamine'em Ouahabem, i pierwszy raz od października 2012 roku zagra o finał zmagań rangi ATP World Tour.

W najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale Martin Klizan wygrał 6:4, 7:6(3) z posiadaczem dzikiej kary, Nicolásem Almagro, wyrównując bilans bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem na 1-1. - Na korcie czułem się świetnie, to był mój bardzo dobry mecz. Byłem cały czas skoncentrowany i jestem dumny z tego zwycięstwa. Uwielbiam grać w Maroku, to mój drugi ulubiony kraj na świecie. Spędzam tu mnóstwo czasu, ponieważ przyjeżdżam trenować - mówił rozstawiony z numerem drugim Słowak.

O finał tenisista z Bratysławy zagra z Damirem Dzumhurem. 22-latek z Sarajewa pokonał 6:3 6:3 oznaczonego "szóstką" Andreasa Haidera-Maurera i stał się pierwszym w historii reprezentantem Bośni i Hercegowiny, który awansował do półfinału turnieju głównego cyklu.

Grand Prix Hassan II, Casablanca (Maroko)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
piątek, 10 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Martin Kližan (Słowacja, 2) - Nicolás Almagro (Hiszpania, WC) 6:4, 7:6(3)
Jiří Veselý (Czechy, 3) - Aljaž Bedene (Wielka Brytania, Q) 6:1, 6:4
Damir Džumhur (Bośnia i Hercegowina) - Andreas Haider-Maurer (Austria, 6) 6:3, 6:3
Daniel Gimeno (Hiszpania) - Lamine Ouahab (Maroko, WC) 6:4, 6:3

Jaki będzie skład finału turnieju ATP w Casablance?