Challenger Sarasota: Michał Przysiężny zadebiutuje na Florydzie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny zagra w zawodach rangi ATP Challenger Tour w Sarasocie. Na Florydzie Polak wystąpi po raz pierwszy w karierze.

Michał Przysiężny przeniesie się do Sarasoty z turnieju w León, gdzie odpadł w I rundzie po przegranej z Nicolasem Barrientosem. W premierowym pojedynku na Florydzie głogowianin zmierzy się z 21-letnim Jasonem Kublerem. W zeszłym sezonie m.in. dzięki zwycięstwu w challengerze w Sibiu oraz finałowi w Limie Australijczyk awansował o blisko 300 pozycji w rankingu, na 136. miejsce, które zajmował w listopadzie. [ad=rectangle] Jeżeli Przysiężnemu uda się pokonać Australijczyka notowanego aktualnie na 157. pozycji, w II rundzie zmierzy się z Horacio Zeballosem lub rozstawionym z "ósemką" Hyeonem Chungiem. Najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami w drabince są Tim SmyczekFederico Delbonis i Paolo Lorenzi.

W turnieju zabraknie triumfatora Sarasota Open sprzed roku, Nicka Kyrgiosa, który początkowo miał wystąpić w zawodach Masters 1000 w Monte Carlo, jednak nie czuł się na siłach na powrót po kontuzji kostki. Nie będzie również rywala Australijczyka w zeszłorocznym finale, Filipa Krajinovicia. Serb zagra w zawodach o mniejszej puli nagród (42,5 tys. euro) w tureckim Mersin.

Źródło artykułu: