WTA Bogota: Francesca Schiavone i Ajla Tomljanović nie podbiją Kolumbii, awans Puig

Francesca Schiavone przegrała z Telianą Pereirą w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Francesca Schiavone (WTA 70) w swojej karierze wygrała sześć turniejów w singlu w głównym cyklu. Największy triumf święciła w 2010 roku w Rolandzie Garrosie. Włoszka osiągnęła wówczas szczyt formy. Rok później jeszcze raz zagrała na paryskiej mączce w finale, a w 2012 w Strasburgu i 2013 roku w Marrakeszu wywalczyła swoje ostatnie tytuły. We wtorek przegrała 1:6, 4:6 z Telianą Pereirą (WTA 130) w I rundzie turnieju w Bogocie.
W trwającym 66 minut spotkaniu Pereira wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Schiavone popełniła pięć podwójnych błędów. Kolejną rywalką Brazylijki będzie Mandy Minella (WTA 195), która pokonała 4:6, 7:5, 6:2 Patricię Mayr-Achleitner (WTA 151). Rozstawiona z numerem drugim Monica Puig (WTA 51) wygrała 6:2, 6:3 z Cindy Burger (WTA 227). W ciągu 63 minut gry Portorykanka zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 17 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Holenderka popełniła 11 podwójnych błędów oraz zgarnęła tylko dziewięć z 22 punktów przy własnym drugim serwisie. W II rundzie rywalką Puig będzie Nicole Gibbs (WTA 100), która pokonała 6:3, 7:5 Anastazję Rodionową (WTA 171). Portorykanka wygrała oba dotychczasowe mecze z Amerykanką. Ich ostatnia konfrontacja miała miejsce w ubiegłym miesiącu w Indian Wells.

Rozstawiona z numerem trzecim Ajla Tomljanović (WTA 60) przegrała 4:6, 1:6 z Aleksandrą Panową (WTA 154). Chorwatka zmarnowała cztery break pointy oraz zdobyła tylko osiem z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Irina Falconi (WTA 91) pokonała 6:4, 6:1 Soranę Cirsteę (WTA 145). Rumunka, była 21. rakieta globu, przegrała szósty mecz z rzędu na zawodowych kortach. Ostatni raz ze zwycięstwa cieszyła się w październiku 2014 roku w Tiencinie, gdzie osiągnęła ćwierćfinał.

Jarosława Szwiedowa (WTA 75) wygrała 6:4, 6:7(5), 6:2 z Maryną Zaniewską (WTA 121) po dwóch godzinach i ośmiu minutach gry. Kazaszka popełniła dziewięć podwójnych błędów, a Ukrainka zrobiła ich o pięć więcej. Dwukrotna ćwierćfinalistka Rolada Garrosa mogła zwyciężyć w dwóch setach. W tie breaku II partii od stanu 5-3 przegrała cztery piłki z rzędu. Mariana Duque (WTA 134) pokonała 6:4, 6:7(10), 6:3 Tímeę Babos (WTA 87). Kolumbijka prowadziła 6:4, 5:3, a w tie breaku miała trzy meczbole, ale spotkanie rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w III secie. Mecz trwał dwie godziny i 22 minuty.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 14 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Mónica Puig (Portoryko, 2) - Cindy Burger (Holandia, Q) 6:2, 6:3
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 5) - Maryna Zaniewska (Ukraina) 6:4, 6:7(5), 6:2
Irina Falconi (USA, 8) - Sorana Cîrstea (Rumunia) 6:4, 6:1
Aleksandra Panowa (Rosja) - Ajla Tomljanović (Chorwacja, 3) 6:4, 6:1
Teliana Pereira (Brazylia) - Francesca Schiavone (Włochy, 4) 6:1, 6:4
Mariana Duque (Kolumbia) - Tímea Babos (Węgry, 7) 6:4, 6:7(10), 6:3
Nicole Gibbs (USA) - Anastazja Rodionowa (Australia, Q) 6:3, 7:5
Danka Kovinić (Czarnogóra) - María Paulina Pérez (Kolumbia, WC) 6:4, 6:1
Mandy Minella (Luksemburg, Q) - Patricia Mayr-Achleitner (Austria) 4:6, 7:5, 6:2
Sachia Vickery (USA, Q) - Kristína Kučová (Słowacja) 6:0, 5:7, 6:4

Która tenisistka zwycięży w II rundzie turnieju WTA w Bogocie?