ATP Monte Carlo: Rafael Nadal stracił trzy gemy, Stan Wawrinka rozpoczął obronę tytułu

Rafael Nadal nie miał żadnych problemów z awansem do III rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Pierwszy mecz wygrał również broniący tytułu Szwajcar Stan Wawrinka.

Rafał Smoliński
Zaledwie 68 minut potrzebował król mączki, Rafael Nadal, aby awansować do III rundy zawodów w Monte Carlo. W środowym pojedynku rywalem Hiszpana był Lucas Pouille, ale Francuz tylko przez cztery gemy nawiązał w miarę wyrównaną walkę z utytułowanym Hiszpanem. Od stanu 2:2 w pierwszym secie tenisista z Majorki stracił już tylko gema i zwyciężył ostatecznie 6:2, 6:1.
Nadal poprawił na 51-3 bilans meczów w Monte Carlo. Triumfator monakijskich zawodów z lat 2005-2012 zanotował w środę 13 winnerów i tylko pięć błędów własnych. Pouille skończył 10 piłek, ale pomylił się aż 31 razy. Francuz nie wypracował ani jednego break pointa, a sam stracił serwis czterokrotnie. O miejsce w ćwierćfinale rozstawiony z "trójką" Hiszpan powalczy w czwartek z Amerykaninem Johnem Isnerem.

Broniący tytułu Stan Wawrinka w 72 minuty rozprawił się z Juanem Monaco. Rozstawiony z "siódemką" Szwajcar pokonał Argentyńczyka 6:1, 6:4, dzięki czemu w III rundzie spotka się z Grigorem Dimitrowem, środowym pogromcą Fabio Fogniniego. - Myślę, że rozegrałem znakomity mecz. Nie jest łatwo zmierzyć się z Mónaco w pierwszym spotkaniu, ponieważ jego styl jest typowy dla nawierzchni ziemnej. W ciągu ostatnich dwóch miesiący miałem problemy ze swoją grą i pewnością siebie. Jestem jednak szczęśliwy z powrotu na mączkę, warunki panujące tutaj są wspaniałe - powiedział pochodzący z Lozanny Wawrinka.

Dwóch setów potrzebowali do awansu Tomas Berdych i Gilles Simon. Oznaczony "szóstką" Czech zwyciężył Serhija Stachowskiego, zaś Francuz okazał się lepszy od rodaka, Benoita Paire'a. Nie zawiedli specjalizujący się w grze na mączce Hiszpanie. Tommy Robredo rozgromił Marcela Granollersa, natomiast Roberto Bautista odwrócił losy pojedynku z Philippem Kohlschreiberem, zwyciężając ostatecznie 6:7(3), 6:3, 7:6(4). W 10. gemie trzeciego seta Niemiec nie wykorzystał przy własnym podaniu trzech piłek meczowych.

Monte-Carlo Rolex Masters, Monte Carlo (Monako)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 3,288 mln dolarów
środa, 15 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Rafael Nadal (Hiszpania, 3) - Lucas Pouille (Francja, WC) 6:2, 6:1
Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:4, 7:6(2)
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 7) - Juan Mónaco (Argentyna) 6:1, 6:4
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) - Fabio Fognini (Włochy) 6:3, 6:4
Gilles Simon (Francja, 10) - Benoît Paire (Francja, Q) 6:4, 7:5
Roberto Bautista (Hiszpania, 12) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:7(3), 6:3, 7:6(4)
Tommy Robredo (Hiszpania, 16) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:1, 6:1