WTA Bogota: Wygrana Moniki Puig, piąty ćwierćfinał Mariany Duque w imprezie

Monica Puig pokonała Nicole Gibbs i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

Monica Puig i Nicole Gibbs spotkały się ze sobą po raz drugi w sezonie. W Indian Wells Portorykanka zwyciężyła 6:3, 7:5, a w Bogocie wygrała 6:4, 6:2. Mieszkająca w Miami 21-latka awansowała do trzeciego ćwierćfinału w sezonie (po Pattayi i Acapulco). Puig podwyższyła na 3-0 bilans wszystkich meczów z Gibbs. Pierwsza ich konfrontacja miała miejsce rok temu w Monterrey i wtedy Amerykanka również nie była w stanie zdobyć seta.
W trwającym 84 minuty spotkaniu Puig (WTA 51) zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 25 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Portorykanka wykorzystała pięć z 13 break pointów. Gibbs (WTA 100) w I secie od 0:2 zdobyła cztery gemy z rzędu, by następnie przegrać sześć kolejnych. Przy 4:6, 1:5 obroniła piłkę meczową, a w ósmym gemie mogła zaliczyć przełamanie, ale Puig odparła dwa break pointy przy 15-40. Kolejną rywalką Portorykanki będzie dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa Jarosława Szwiedowa (WTA 75), która rozbiła 6:0, 6:2 Sachię Vickery (WTA 139). W ciągu 56 minut gry Kazaszka zaserwowała sześć asów oraz zgarnęła 16 z 23 punktów przy drugim podaniu rywalki. Poza tym obroniła sześć break pointów, a sama pięć razy przełamała Amerykankę. Szwiedowa awansowała do pierwszego singlowego ćwierćfinału w głównym cyklu od czerwca 2014 roku (Den Bosch). Kazaszka wyeliminowała Puig w II rundzie tegorocznego Australian Open.

Julia Glushko (WTA 128) wróciła z 1:4 w I secie i pokonała 6:4, 6:2 Aleksandrę Panową (WTA 154). Izraelka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama cztery razy przełamała Rosjankę. W ten sposób awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (po Rio de Janeiro) i zarazem w karierze.

O swój pierwszy półfinał w głównym cyklu Glushko zagra z Marianą Duque (WTA 134), która zwyciężyła 6:4, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 92). Reprezentantka gospodarzy ani razu nie oddała własnego podania (odparła trzy break pointy), a sama w każdym z setów zaliczyła po jednym przełamaniu. Niemka popełniła osiem podwójnych błędów. Kolumbijka w ćwierćfinale turnieju w Bogocie zagra po raz piąty (wcześniej w 2008, 2010, 2012 i 2014). W 2010 roku wywalczyła tutaj swój jedyny do tej pory singlowy tytuł w głównym cyklu. Dwa lata temu Glushko pokonała Duque w I rundzie kwalifikacji do Australian Open.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Mariana Duque (Kolumbia) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Która tenisistka zwycięży w ćwierćfinale turnieju w Bogocie?