Cykl ITF: Turniejowa "trójka" kolejną ofiarą Katarzyny Kawy w Kairze

Katarzyna Kawa awansowała do półfinału turnieju ITF rozgrywanego na kortach ziemnych w Kairze. Polska tenisistka nie straciła jeszcze w egipskiej stolicy nawet seta.

Rafał Smoliński
Klasyfikowana na 458. lokacie w rankingu WTA Katarzyna Kawa potwierdziła, że w ostatnim czasie jest w dobrej dyspozycji. W piątek 22-letnia Polka zmierzyła się z notowaną wyżej od siebie o 150 miejsc Anastazją Piwowarową i odniosła bardzo pewne zwycięstwo.
Kawa pokonała rozstawioną z numerem trzecim Rosjankę 6:3, 6:3. W całym meczu wygrała 58 ze 101 rozegranych punktów i wykorzystała siedem z 10 wypracowanych break pointów. 24-letnia Piwowarowa, była 93. rakieta globu, odpowiedziała tylko czterema przełamaniami.

W sobotę Kawa powalczy o miejsce w finale zawodów rozgrywanych na egipskiej mączce. Jej przeciwniczką będzie juniorska mistrzyni Australian Open 2015, 16-letnia Słowaczka Tereza Mihalíkova (WTA 967), która w piątek pokonała 6:1, 3:6, 6:4 oznaczoną "dwójką" Węgierkę Rekę-Lucę Jani (WTA 259), występującą w Kairze razem z Polką w deblu.

Kawa i Jani starały się w piątek o awans do finału gry podwójnej. Ich przeciwniczkami były Francuzki Amandine Hesse i Marine Partaud. W drugim secie oznaczona numerem drugim polsko-węgierska para nie wykorzystała trzech piłek meczowych, w tym dwóch przy własnym podaniu, i przegrała ostatecznie po mistrzowskim tie breaku 6:1, 5:7, 9-11.

Serwisu na mecz nie wykorzystali także w piątek Adam Majchrowicz i Sander Gille, którzy byli najwyżej rozstawionym duetem w imprezie ITF rozgrywanej w Szarm el-Szejk. Polak i Belg byli o krok od zwycięstwa i awansu do finału, ale Denis Macukiewicz i Władimir Poliakow odrobili stratę przełamania w drugim secie, po czym okazali się lepsi w super tie breaku 2:6, 7:6(2), 10-3.

półfinał gry podwójnej:

Amandine Hesse (Francja, 3) / Marine Partaud (Francja, 3) - Katarzyna Kawa (Polska, 2) / Réka-Luca Jani (Węgry, 2) 1:6, 7:5, 11-9

MĘŻCZYŹNI

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

Denis Macukiewicz (Rosja, 3) / Władimir Poliakow (Rosja, 3) - Adam Majchrowicz (Polska, 1) / Sander Gille (Belgia, 1) 2:6, 7:6(2), 10-3

Czy Katarzyna Kawa awansuje do finału turnieju ITF w Kairze?