ATP Stambuł: Czwarta próba Andrieja Kapasia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Andriej Kapaś zdecydował się na start w eliminacjach do turnieju ATP World Tour 250, który po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany na kortach ziemnych w Stambule.

W dotychczasowej karierze Andriej Kapaś trzykrotnie próbował swoich sił w eliminacjach do zawodów głównego cyklu. W 2008 roku nie powiodło mu się w Warszawie, w 2013 w Stuttgarcie, natomiast w 2014 w Sztokholmie. [ad=rectangle] Tym razem klasyfikowany obecnie na 327. miejscu w świecie zabrzanin udał się do Stambułu, gdzie po raz pierwszy w historii odbędzie się turniej rangi ATP World Tour. W sobotę jego rywalem w eliminacjach będzie Turek Efe Yurtacan (ATP 1329), który otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Jeśli 25-latek urodzony w Kijowie pokona reprezentanta gospodarzy, to w II rundzie może już spotkać się z najwyżej rozstawionym w kwalifikacjach Słoweńcem Blazem Kavciciem (ATP 76). Sobotnim rywalem zawodnika z Lublany będzie Rumun Dragos Dima (ATP 540).

Największą gwiazdą turnieju TEB BNP Paribas Istanbul Open będzie 17-krotny mistrz wielkoszlemowy, Roger Federer. Oprócz utytułowanego Szwajcara wystąpią jeszcze w Turcji m.in. Grigor Dimitrow, Pablo Cuevas, Santiago Giraldo i Michaił Jużny.

Źródło artykułu:
Czy Andriej Kapaś awansuje do głównej drabinki turnieju ATP w Stambule?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
ALLEZ Charlie
25.04.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
mozna sobie marzyc o kwalifikacjach do Rolana Garrosa . Ale jeśli w kwalifikacjach do malego turnieju przegrywa się już w 1.rundzie, z amatorem sklasyfikowanym tysiąc miejsc nizej , to to się Czytaj całość