ATP Stambuł: Pewne zwycięstwo Grigora Dimitrowa, latynoskie starcie o półfinał

Grigor Dimitrow stracił tylko pięć gemów w meczu II rundy turnieju ATP w Stambule z Andriejem Gołubiewem. Do ćwierćfinału awansowali również Ivan Dodig i Thomaz Bellucci, który zagra z Pablo Cuevasem.

Marcin Motyka
Druga po Rogerze Federerze największa gwiazda pierwszego w historii turnieju rangi ATP World Tour w Turcji nie zawiodła. Grigor Dimitrow w czwartkowym starciu II rundy z Andriejem Gołubiewem zwyciężył bardzo pewnie, 6:3, 6:2. 23-latek w Chaskowa, który pokonał Kazacha drugi raz w karierze, w ciągu 65 minut ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, zaserwował dwa asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 88 proc. rozegranych punktów i wykorzystał trzy z 11 break pointów.
- To był mój dobry mecz. Grałem solidnie, i to wystarczyło, abym wygrał. Nie mogę doczekać się kolejnego meczu - mówił Dimitrow, który awansował do swojego trzeciego ćwierćfinału w obecnym sezonie. Kolejnym przeciwnikiem najlepszego bułgarskiego tenisisty będzie Ivan Dodig, z którym grał w przeszłości w głównym cyklu dwukrotnie i nie stracił ani jednego seta. W czwartek 30-latek w zawsze niezwykle prestiżowej chorwacko-serbskiej konfrontacji wygrał 5:7, 7:6(1), 6:4 w dwie godziny i 38 minut z Dusanem Lajoviciem.

Oznaczony numerem trzecim Pablo Cuevas miał trudną przeprawę z Tejmurazem Gabaszwilim. Urugwajczyk przegrał pierwszego seta 4:6, w drugim okazał się lepszy w takim samym stosunku, ale w trzecim przegrywał już 1:2 z przełamaniem. Zdołał jednak się zebrać i od stanu 2:4 zdobył cztery końcowe gemy meczu.

W ćwierćfinale TEB BNP Paribas Istanbul Open Cuevas zmierzy się z Thomazem Belluccim, z którym na poziomie imprez ATP World Tour ma bilans 1-1. W II rundzie Brazylijczyk pokonał 7:6(4), 6:3 Denisa Istomina, ani razu nie tracąc własnego serwisu.

TEB BNP Paribas Istanbul Open Stambuł, Stambuł (Turcja)

Ivan Dodig (Chorwacja) - Dušan Lajović (Serbia) 5:7, 7:6(1), 6:4

ATP Estoril: Muller obronił meczbole, Corić pożegnał ostatniego reprezentanta gospodarzy