ATP Monachium: Świetny początek Andy'ego Murraya, Thiem pożegnał Fogniniego

Andy Murray i Dominic Thiem nie mieli w czwartek żadnych problemów z awansem do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Monachium.

Rafał Smoliński
Mimo pochmurnej pogody czwartkowe pojedynki turnieju BMW Open szybko zostały rozstrzygnięte. Rozstawiony z "jedynką" w Monachium Andy Murray w 74 minuty pokonał Mischę Zvereva, który jako drugi reprezentant gospodarzy chciał awansować do ćwierćfinału. Starający się o pierwsze trofeum na mączce Brytyjczyk obronił sześć wypracowanych przez rywala break pointów, a sam zanotował cztery przełamania.
Murray zwyciężył 6:2, 6:2 i w piątkowym pojedynku o półfinał zmierzy się z Lukasem Rosolem. Reprezentant naszych południowych sąsiadów zrewanżował się Serhijowi Stachowskiemu za porażki doznane w tym roku w Marsylii i Dubaju. Czech wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów i pokonał Ukraińca 7:5, 6:2, choć w premierowej odsłonie przegrywał już 1:4.O niespodziankę postarał się Dominic Thiem, który szybko rozgromił oznaczonego numerem ósmym Fabio Fogniniego. Włoch dwukrotnie w obecnym sezonie ogrywał Rafaela Nadala, ale w czwartek udowodnił, że jest bardzo nieprzewidywalnym zawodnikiem. Obaj panowie wypracowali sporo okazji na przełamanie, ale pod względem ich wykorzystania zdecydowanie lepszy był Austriak, który po 56 minutach triumfował 6:3, 6:0.

Pierwszy w karierze ćwierćfinał zawodów głównego cyklu osiągnął w czwartek Gerald Melzer. Młodszy brat Jürgena przebywał na korcie zaledwie przez 26 minut, bowiem jego przeciwnik, Pablo Andujar, skreczował przy stanie 1:4. Hiszpan dotarł w zeszłym tygodniu do finału imprezy w Barcelonie, więc z pewnością chce nabrać sił przed ważnym dla niego występem w Madrycie. Tym samym pewne jest, że w półfinale turnieju BMW Open zagra reprezentant Austrii, ponieważ piątkowym rywalem Melzera będzie Thiem.

Gerald Melzer (Austria, Q) - Pablo Andújar (Hiszpania) 4:1 i krecz

ATP Estoril: Muller obronił meczbole, Corić pożegnał ostatniego reprezentanta gospodarzy

Kto awansuje do półfinału turnieju w Monachium?