Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ITF Puszczykowo: Zmagania na kortach akademii Andżeliki Kerber zainaugurowane

W poniedziałek rozegrane zostały pierwsze pojedynki głównej drabinki turnieju ITF Puszczykowo Cup. W międzynarodowych mistrzostwach Wielkopolski nie mogło zabraknąć Biało-Czerwonych.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Turniej Puszczykowo Cup inauguruje cykl kobiecych imprez rozgrywanych pod egidą ITF w Polsce. Do trzystopniowych eliminacji pierwszej edycji międzynarodowych mistrzostw Wielkopolski przystąpiło 21 naszych reprezentantek, ale do głównej drabinki awansowały w niedzielę tylko dwie: Zuzanna Maciejewska i Weronika Foryś.


W sumie w turnieju głównym zawodów Puszczykowo Cup zaprezentuje się osiem Polek. Poniedziałek nie był udanym dniem dla naszych tenisistek, bowiem w singlu porażek doznały Anna Korzeniak i Oliwia Szymczuch. W deblu natomiast przegrały Aleksandra Rojek i Adrianna Sosnowska, Paulina Czarnik i Weronika Domagała oraz grająca w parze z Rosjanką Julią Sokołowskają Joanna Skrzypczyńska. Nie zawiodły tylko Olga Brózda i Zuzanna Maciejewska, które ze stratą trzech gemów zameldowały się w ćwierćfinale.

Na wtorek organizatorzy zaplanowali do rozegrania 13 pozostałych meczów I rundy singla. W akcji zaprezentuje się sześć Polek i pewne jest, że przynajmniej jedna z nich awansuje do 1/8 finału, ponieważ ze sobą zmierzą się dwie kwalifikantki: Weronika Foryś i Zuzanna Maciejewska.

Puszczykowo Cup, Puszczykowo (Polska)
ITF Women's Circuit, kort twardy, pula nagród 10 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

I runda gry pojedynczej:

wtorek, 5 maja

Margarita Łazarowa (Rosja, 1) - Julia Wachaczyk (Niemcy)
Zuzana Zlochová (Słowacja, 2) - Natalie Novotná (Czechy, Q)
Sofia Kwacabaja (Gruzja, 3) - Aleksandra Rojek (Polska, WC)
Barbara Bonić (Serbia, 4) - Maria-Fernanda Alves (Brazylia)
Csilla Argyelan (Węgry, 5) - Joanna Skrzypczyńska (Polska, WC)
Katharina Lehnert (Filipiny, 7) - Marina Hrubá (Czechy, Q)
Cristina Adamescu (Rumunia, 8) - Petra Rohanová (Czechy)
Natalia Siedliska (Niemcy) - Sharrmadaa Baluu (Indie)
Weronika Foryś (Polska, Q) - Zuzanna Maciejewska (Polska, Q)
Olga Brózda (Polska, WC) - Veronika Kolářová (Czechy)
Bojana Marinković (Serbia) - Daniela Vismane (Łotwa, Q)
Paulina Czarnik (Polska, WC) - Natasha Fourouclas (RPA)
Nina Holanová (Czechy) - Natalie Proese (Niemcy)

poniedziałek, 4 maja

Tereza Malíková (Czechy, 6) - Anna Korzeniak (Polska) 6:0, 6:2
Natsumi Chimura (Japonia, Q) - Oliwia Szymczuch (Polska) 3:6, 6:3, 6:4
Sandra Jamrichová (Słowacja, Q) - Hanna Sokal (Białoruś, Q) 6:0, 6:4

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

środa, 6 maja

Maria-Fernanda Alves (Brazylia, 1) / Zuzana Zlochová (Słowacja, 1) - Natsumi Chimura (Japonia) / Natalie Proese (Niemcy)

Natalia Siedliska (Niemcy, 2) / Julia Wachaczyk (Niemcy, 2) - Veronika Kolářová (Czechy) / Petra Rohanová (Czechy)

Margarita Łazarowa (Rosja, 3) / Katharina Lehnert (Filipiny, 3) - Sharrmadaa Baluu (Indie) / Natasha Fourouclas (RPA)

Barbara Bonić (Serbia, 4) / Bojana Marinković (Serbia, 4) - Olga Brózda (Polska) / Zuzanna Maciejewska (Polska)

I runda gry podwójnej:

poniedziałek, 4 maja

Maria-Fernanda Alves (Brazylia, 1) / Zuzana Zlochová (Słowacja, 1) wolny los

Natalia Siedliska (Niemcy, 2) / Julia Wachaczyk (Niemcy, 2) wolny los

Margarita Łazarowa (Rosja, 3) / Katharina Lehnert (Filipiny, 3) wolny los

Barbara Bonić (Serbia, 4) / Bojana Marinković (Serbia, 4) wolny los

Natsumi Chimura (Japonia) / Natalie Proese (Niemcy) - Joanna Skrzypczyńska (Polska) / Julia Sokołowskaja (Rosja) 6:4, 6:3

Olga Brózda (Polska) / Zuzanna Maciejewska (Polska) - Ksenia Kolesnikowa (Rosja) / Waleria Zatulko (Ukraina) 6:3, 6:0

Sharrmadaa Baluu (Indie) / Natasha Fourouclas (RPA) - Aleksandra Rojek (Polska) / Adrianna Sosnowska (Polska) 6:2, 6:4

Veronika Kolářová (Czechy) / Petra Rohanová (Czechy) - Paulina Czarnik (Polska) / Weronika Domagała (Polska) 6:4, 6:3

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 3 maja

Marina Hrubá (Czechy, 1) - Ksenia Kolesnikowa (Rosja) 6:3, 6:1
Zuzanna Maciejewska (Polska, 2) - Zuzanna Wilk (Polska) 6:1, 6:0
Natsumi Chimura (Japonia, 3) - Marcelina Podlińska (Polska) 6:1, 6:4
Natalie Novotná (Czechy, 4) - Joanna Dobrowolska (Polska) 6:2, 6:2
Daniela Vismane (Łotwa) - Ada Komorowska (Polska) 6:2, 6:2
Weronika Foryś (Polska) - Alicja Sierzputowska (Polska) 6:1, 6:1
Sandra Jamrichová (Słowacja) - Dorota Szczygielska (Polska) 6:2, 6:1
Hanna Sokal (Białoruś) - Petra Melounová (Czechy) 6:3, 6:4

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 3 maja

Petra Melounová (Czechy) - Waleria Zatulko (Ukraina) 6:7(7), 6:3, 6:2

sobota, 2 maja

Marina Hrubá (Czechy, 1) - Lisa-Marie Maetschke (Niemcy) 6:2, 4:6, 6:3
Zuzanna Maciejewska (Polska, 2) - Weronika Domagała (Polska) 6:1, 6:1
Natsumi Chimura (Japonia, 3) - Vivien Teglas (Węgry) 6:0, 6:0
Natalie Novotná (Czechy, 4) - Julia Sokołowskaja (Rosja) 6:3, 6:1
Ksenia Kolesnikowa (Rosja) - Klaudia Wira (Polska) 6:4, 4:6, 6:4
Zuzanna Wilk (Polska) - Adrianna Sosnowska (Polska) 4:6, 7:6(10), 6:0
Marcelina Podlińska (Polska) - Katerina Filip (Szwecja) 6:1, 6:1
Joanna Dobrowolska (Polska) - Daria Chernecowa (Białoruś) 6:2, 6:2
Ada Komorowska (Polska) - Nikola Lipinska (Słowacja) 6:2, 6:0
Daniela Vismane (Łotwa) - Maja Pindelska (Polska) 6:4, 6:0
Alicja Sierzputowska (Polska) - Jasmina Kostek (Polska) 6:3, 6:3
Weronika Foryś (Polska) - Elżbieta Iwaniuk (Polska) 6:4, 6:4
Sandra Jamrichová (Słowacja) - Aleksandra Kulesza (Polska) 6:0, 6:0
Dorota Szczygielska (Polska) - Marta Dyba (Polska) 6:3, 7:5
Hanna Sokal (Białoruś) - Karolina Silwanowicz (Polska) 6:3, 7:6(8)

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 2 maja

Klaudia Wira (Polska) - Sonia Grzywocz (Polska) 6:0, 6:2
Adrianna Sosnowska (Polska) - Aleksandra Buczyńska (Polska) 6:3, 2:6, 7:5
Marcelina Podlińska (Polska) - Marta Gałka (Polska) 6:0, 7:5
Julia Sokołowskaja (Rosja) - Ribana Roth (Niemcy) 7:5, 6:1
Maja Pindelska (Polska) - Klaudia Wróbel (Polska) 6:0, 6:1
Weronika Foryś (Polska) - Tereza Koplová (Czechy) 6:3, 6:1
Dorota Szczygielska (Polska) - Olga Terlecka (Ukraina) 6:4, 6:4
Petra Melounová (Czechy) - Waleria Żupańska (Ukraina) 6:2, 6:2

wolne losy: Marina Hrubá (Czechy, 1); Zuzanna Maciejewska (Polska, 2); Natsumi Chimura (Japonia, 3); Natalie Novotná (Czechy, 4); Lisa-Marie Maetschke (Niemcy); Ksenia Kolesnikowa (Rosja); Weronika Domagała (Polska); Zuzanna Wilk (Polska); Vivien Teglas (Węgry); Katerina Filip (Szwecja); Joanna Dobrowolska (Polska); Daria Chernecowa (Białoruś); Ada Komorowska (Polska); Nikola Lipinska (Słowacja); Daniela Vismane (Łotwa); Jasmina Kostek (Polska); Alicja Sierzputowska (Polska); Elżbieta Iwaniuk (Polska); Aleksandra Kulesza (Polska); Sandra Jamrichová (Słowacja); Marta Dyba (Polska); Karolina Silwanowicz (Polska); Hanna Sokal (Białoruś); Waleria Zatulko (Ukraina)

Cykl ITF: Urszula Radwańska wzięła rewanż za Dubaj

Która z Polek awansuje do II rundy turnieju ITF w Puszczykowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×