Cykl ITF: Szczęśliwa "13" Pauli Kani

Paula Kania i Maria Irigoyen zwyciężyły w turnieju ITF rozgrywanym na kortach ziemnych w Tunisie. Argentynka została również triumfatorką zawodów singla.

Rafał Smoliński
22-letnia Paula Kania i partnerująca jej Maria Irigoyen w niedzielnym finale tunezyjskiej imprezy zmierzyły się z francuską parą Julie Coin i Stéphanie Foretz. Najwyżej rozstawiony polsko-argentyński debel nie dał szans oznaczonym "dwójkami" rywalkom i pewnie triumfował 6:1, 6:3.
Sosnowiczanka sięgnęła tym samym po pierwsze mistrzostwo w obecnym sezonie i zarazem 13. deblowe trofeum w karierze. 12 tytułów Kania zdobyła w imprezach rangi ITF, a jeden w turnieju WTA International rozegranym w 2012 roku w Taszkencie, gdzie partnerowała jej Białorusinka Polina Piechowa.

Pochodząca z Tandil 27-letnia Irigoyen ma już na koncie 55 deblowych tytułów rangi ITF i jeden WTA. Argentynka pokonała w niedzielnym finale singla zawodów w Tunisie Holenderkę Cindy Burger, dzięki czemu zdobyła 17. mistrzostwo w grze pojedynczej.

Kania i Irigoyen przeniosą się teraz do tunezyjskiej miejscowości La Marsa, gdzie wezmą udział w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych.

niedziela, 10 maja
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Tunis (Tunezja), 50 tys. dolarów, kort ziemny

finał gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 1) / María Irigoyen (Argentyna, 1) - Julie Coin (Francja, 2) / Stéphanie Foretz (Francja, 2) 6:1, 6:3

ITF Puszczykowo: Sofia Kwacabaja mistrzynią Wielkopolski