WTA Rzym: Klaudia Jans-Ignacik zakończyła przygodę w Wiecznym Mieście

Nie miały szczęścia w losowaniu Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepač i od razu trafiły w Rzymie na bardzo wymagające rywalki.

Dominika Pawlik
Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepac w I rundzie musiały mierzyć się z rozstawionymi z numerem 5. Bethanie Mattek-Sands i Lucie Safarovą. Była to powtórka z II rundy z Madrytu, wówczas lepsze okazały się faworytki, zwyciężając 6:3, 6:0 w ciągu 48 minut.
Tym razem mecz był bardziej zacięty. Polka i Słowenka przełamały swoje przeciwniczki już w trzecim gemie. Nie zdołały jednak utrzymać prowadzenia, bowiem Amerykanka i Czeszka od stanu 2:4, wygrały cztery kolejne gemy. W drugiej odsłonie sytuacja się powtórzyła, Jans-Ignacik i Klepač uzyskały breaka, ale przeciwniczki błyskawicznie odrobiły straty. Od tej pory Mattek-Sands i Šafářová pilnowały już wyniku, nie pozwalając sobie już na utratę podania. Spotkanie trwało 62 minuty.

W imprezie startuje także Alicja Rosolska, a jej partnerką jest Gabriela Dabrowski. Para polsko-kanadyjska zmierzy się z duetem Barbora Strycova / Michaella Krajicek.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 2,707 mln dolarów
poniedziałek, 11 maja

I runda gry podwójnej:

Bethanie Mattek-Sands (USA, 5) / Lucie Šafářová (Czechy, 5) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)