Roland Garros: Dwa obronione meczbole i awans pary Lucie Hradecka - Marcin Matkowski

Lucie Hradecka i Marcin Matkowski obronili w niedzielę dwie piłki meczowe i awansowali do ćwierćfinału gry mieszanej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2015.

Rafał Smoliński
Dla Lucie Hradeckiej i Marcina Matkowskiego niedziela była bardzo intensywnym, ale i radosnym dniem. Najpierw oboje awansowali ze swoimi partnerami do ćwierćfinału gry podwójnej (Czeszka z Andreą Hlavackovą, zaś Polak z Nenadem Zimonjiciem), a wieczorem wspólnie zakwalifikowali się do ćwierćfinału turnieju miksta.
Przeciwnicy czesko-polskiej pary, Michaella Krajicek i Florin Mergea, nie wykorzystali ogromnej szansy na zwycięstwo. O losach pierwszej partii zadecydowało przełamanie uzyskane już w gemie otwarcia, natomiast w drugim secie Holenderka i Rumun mieli w tie breaku przy stanie 6-4 dwie piłki meczowe i obie zmarnowali. W mistrzowskim tie breaku Hradecká i Matkowski ruszyli do ataku po drugiej zmianie stron, kiedy zdobyli cztery punkty z rzędu.

Po 82 minutach debiutująca w Wielkim Szlemie polsko-czeska para zwyciężyła 4:6, 7:6(6), 10-6, dzięki czemu awansowała do ćwierćfinału międzynarodowych mistrzostw Francji. Na drodze Hradeckiej i Matkowskiego do półfinału miksta staną rozstawieni z numerem siódmym Węgierka Tímea Babos i Austriak Alexander Peya, którzy w turnieju nie stracili jeszcze seta.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w mikście 415 tys. euro
niedziela, 31 maja

II runda gry mieszanej:

Lucie Hradecká (Czechy) / Marcin Matkowski (Polska) - Michaëlla Krajicek (Holandia) / Florin Mergea (Rumunia) 4:6, 7:6(6), 10-6

Roland Garros: Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić w ćwierćfinale

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Lucie Hradecka i Marcin Matkowski awansują do półfinału turnieju miksta?