ATP Den Bosch: Haase po obronie meczbola pokonał Karlovicia, awans Goffina i Mahuta

Robin Haase obronił meczbola i pokonał Ivo Karlovicia w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour 250 w Den Bosch. Pewne zwycięstwo odniósł w piątek triumfator z 2013 roku, Nicolas Mahut.

Rafał Smoliński
Grający z dziką kartą Robin Haase nie miał w piątek łatwego zadania, ale mimo 24 asów posłanych przez Ivo Karlovicia zdołał jako jedyny uzyskać przełamanie. Faworyt gospodarzy sztuki tej dokonał w drugim secie. W trzecim zmuszony był bronić w 10. gemie piłki meczowej i popisał się wówczas kapitalną akcją serwis i wolej. W tie breaku Holender po świetnym minięciu uzyskał przewagę, by po dziewięciu kwadransach zwyciężyć ostatecznie 36-letniego Chorwata 6:7(4), 6:4, 7:6(3).
W sobotnim półfinale Haase spotka się z zawodnikiem, dla którego trawa jest prawdziwym żywiołem. Nicolas Mahut jest bliski powtórzenia wielkiego sukcesu z 2013 roku, kiedy to jako kwalifikant pokonał w Den Bosch w meczu o tytuł Stana Wawrinkę. W piątek Francuz nie miał żadnych problemów z odprawieniem swojego rodaka, Adriana Mannarino. Pojedynek trwał zaledwie 64 minuty, a 33-letni reprezentant Trójkolorowych rozgromił krajana 6:1, 6:3.Drugą parę półfinałową utworzyli David Goffin i Gilles Muller, którym udało się w piątek wygrać z pogodą (opady deszczu) oraz przeciwnikami. Belg, który jako jedyny rozstawiony zawodnik dotarł do 1/2 finału, powrócił ze stanu 0-1 w setach, by wyeliminować ukraińskiego kwalifikanta, Ilję Marczenkę. Jego sobotnim rywalem będzie Gilles Muller. Leworęczny Luksemburczyk nie musiał w piątek bronić ani jednego break pointa w pojedynku z Rumunem Mariusem Copilem, którego zwyciężył ostatecznie w dwóch setach 7:6(4), 6:1.