ATP Halle: Kei Nishikori przeciwnikiem Jerzego Janowicza w ćwierćfinale

Kei Nishikori okazał się w dwóch setach lepszy od Dustina Browna i w piątek będzie rywalem Jerzego Janowicza w meczu o półfinał turnieju ATP World Tour 500 w Halle.

Rafał Smoliński
Notowany na 114. miejscu w świecie Dustin Brown dwoił się i troił, popisywał się świetnymi wolejami i lobami, ale to wszystko okazało się za mało, by pokonać Keia Nishikoriego. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni przeczekał okres dobrej gry Niemca i po zaledwie 68 minutach triumfował 7:5, 6:1.
Widowiskowo grający Brown stracił swój rytm przy stanie 5:5 i dał się łatwo przełamać. W drugiej partii Nishikori uruchomił return i reprezentant gospodarzy był w opałach w każdym gemie serwisowym. W efekcie 25-letni Japończyk zapisał na swoje konto sześć gemów z rzędu, odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo.To był znakomity mecz w wykonaniu Nishikoriego, który skończył 26 piłek i miał tylko osiem błędów własnych. Brown odpowiedział 18 winnerami, ale i zanotował 15 pomyłek. Japończyk posłał ponadto pięć asów, popełnił trzy podwójne błędy, wykorzystał połowę z ośmiu break pointów i obronił jedyną wypracowaną przez Niemca okazję na przełamanie.

Klasyfikowany obecnie na piątym miejscu w świecie Nishikori osiągnął już 10. ćwierćfinał w 11. turnieju, w którym występuje w obecnym sezonie (nie dotarł do tej fazy tylko w Indian Wells, gdzie odpadł w IV rundzie). Mistrzowskie tytuły zdobywał w tym roku w Memphis i Barcelonie, zaś w Acapulco był w finale. Finalista wielkoszlemowego US Open 2014 w piątek po raz pierwszy w karierze zmierzy się z Jerzym Janowiczem na zawodowych kortach.