ATP Nottingham: Gilles Simon i Marcos Baghdatis nie zwalniają tempa, Yen-Hsun Lu rozbił Feliciano Lopeza

Gilles Simon, Marcos Baghdatis i Ołeksandr Dołgopołow bez straty seta awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP w Nottingham. Yen-Hsun Lu oddał tylko pięć gemów Feliciano Lopezowi.

Marcin Motyka
Po wtorkowym ponad trzygodzinnym spotkaniu z Marcelem Granollersem, w którym obronił trzy meczbole, Gilles Simon zapowiedział, że w kolejnym meczu zaprezentuje się lepiej. I tak też było. W pojedynku III rundy z João Sousą Francuz nie popełniał wielu błędów, skutecznie serwował oraz grał z głębi kortu, ani na moment nie mógł poczuć się zagrożony i pokonał Portugalczyka w 73 minuty.
Ćwierćfinałowym przeciwnikiem rozstawionego z numerem drugim Simona będzie Sam Querrey, z którym ma bilans 4-1. Amerykanin, oznaczony w Aegon Open Nottingham numerem 12., w środę po dwóch rozgrywkach tie breakowych wygrał z turniejową "piątką", Pablo Cuevasem. Marcos Baghdatis nie spoczął na laurach po sensacyjnym zwycięstwie z Davidem Ferrerem i w 1/8 finału okazał się lepszy od Alexandra Zvereva. 30-letni Cypryjczyk wygrał z młodszym o 12 lat Niemcem 6:3, 6:3, w ciągu godziny i pięciu minut gry serwując sześć asów, po trafionym pierwszym podaniu zdobywając 28 z 30 rozegranych punktów, ani razu nie zostając przełamanym i wykorzystując trzy z czterech break pointów.

Dla Baghdatisa to drugi ćwierćfinał turnieju rangi ATP World Tour w obecnym sezonie (w lutym zagrał w półfinale w Zagrzebiu). O 1/2 finału tenisista z Limassol zmierzy się z Simone Bolellim. Włoch wyeliminował kolejnego rozstawionego tenisistę - po oznaczonym numerem dziesiątym Martinie Klizanie turniejową "ósemkę", Adriana Mannarino.

Już po drugim meczu z Nottingham pożegnał się Feliciano Lopez. Rozstawiony z "trójką" Hiszpan zdobył zaledwie pięć gemów w spotkaniu III rundy z Yenem-Hsunem Lu. - Jestem bardzo zadowolony. Zagrałem dobrze. Świetnie serwowałem i nie miałem kłopotów z odczytywaniem jego podań. On na trawie gra bardzo dobrze, więc tym bardziej cieszę się z tego zwycięstwa - mówił Tajwańczyk.

Lu w 1/4 finału zagra z Ołeksandrem Dołgopołowem, z którym nigdy nie wygrał. Ukrainiec w środę poradził sobie z utalentowanym Dominikiem Thiemem, ogrywając Austriaka 6:3, 6:3. - Alex to bardzo szybki tenisista. Ma szeroki repertuar uderzeń, dobrze operuje slajsem i znakomicie serwuje. Będę musiał koncentrować się na swojej grze i dobrze serwować - ocenił 31-latek z Tajwanu.

Będący w 2015 roku w przeciętnej formie Denis Istomin odniósł jedno z najcenniejszych zwycięstw w tym sezonie. W III rundzie Aegon Open Nottingham Uzbek pokonał 7:5, 6:4 znakomicie czującego się na trawie Serhija Stachowskiego. Kolejnym przeciwnikiem Istomina będzie rozstawiony z numerem czwartym Leonardo Mayer, który wygrał 7:6(2), 7:6(3) z Jiřím Veselým.

Aego Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)