Wimbledon: Rywalki poza zasięgiem Pauli Kani i Janette Husarovej

Paula Kania i Janette Husarova przegrały już w I rundzie Wimbledonu, ulegając w dwóch setach Samancie Stosur i Danieli Hantuchovej.

Dominika Pawlik
Paula Kania była najlepszą polską tenisistką podczas Rolanda Garrosa, w turnieju utrzymała się dłużej od Agnieszki Radwańskiej czy tenisistek specjalizujących się wyłącznie w grze podwójnej.
Sosnowiczanka związała się z Janette Husárovą, bardzo doświadczoną słowacką deblistką. Panie w Paryżu osiągnęły III rundę, a od tej pory wystąpiły jeszcze w Nottingham, ale przegrały już w pierwszym spotkaniu.

Losowanie na Wimbledonie nie było pomyślne dla żadnej polskiej deblistki, a do imprezy zgłosiły się aż cztery reprezentantki Polski. Kania i Husarová trafiły na Samanthę Stosur i Danielę Hantuchovą. Australijka w przeszłości była nawet liderką rankingu gry podwójnej, zaś Słowaczka swego czasu występowała z Agnieszką Radwańską w parze.

W pierwszej odsłonie duet polsko-słowacki nie odnalazł argumentów na nawiązanie walki z rywalkami. Udało im się zdobyć zaledwie jednego gema i Hantuchová ze Stosur pewnie wygrały premierowego seta.

Druga odsłona była znacznie bardziej zacięta. Choć Słowaczka i Australijka szybko wypracowały sobie przewagę, Polka i jej partnerka odrobiły straty. Walka toczyła się gem za gem, aż do stanu 5:5. Ostatecznie jednak faworytki tej potyczki w końcówce okazały się zwyczajnie lepsze, wygrały dwa gemy z rzędu i awansowały do II rundy.

Kolejnymi rywalkami Hantuchovej i Stosur będą Casey Dellacqua i Jarosława Szwiedowa, które pokonały Alicję Rosolską i Gabrielę Dabrowski.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,54 mln funtów
wtorek, 30 czerwca

I runda gry podwójnej:

Daniela Hantuchová (Słowacja) / Samantha Stosur (Australia) - Paula Kania (Polska) / Janette Husarová (Słowacja) 6:1, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)