ATP Umag: Mariusz Fyrstenberg lepszy od Mateusza Kowalczyka w bratobójczym boju

Już w I rundzie doszło do spotkania polskich deblistów. Po bardzo zaciętym spotkaniu do kolejnej fazy imprezy awansowali Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez.

Dominika Pawlik
Mateusz Kowalczyk na tydzień rozstał się z Igorem Zelenayem, wspólnie z Michaiłem Jełginem startując w Poznań Open. Tenisista Górnika Bytom i Rosjanin zostali najwyżej rozstawionym duetem i sięgnęła ostatecznie po tytuł w całej imprezie. W tym czasie Słowak walczył w Pucharze Davisa i pokonał duet Florin Mergea / Horia Tecau.
Ostatecznie dwóch Polaków trafiło na siebie już w I rundzie turnieju w Umagu, bowiem do imprezy zgłosił się także Mariusz Fyrstenberg wraz z Santiago González. Para ta została w drabince głównej oznaczona numerem trzecim.

Starcia Biało-Czerwonych i ich partnerów było bardzo zacięte. Tylko jedną szansę na przełamanie w trzecim gemie mieli Kowalczyk i Zelenay, ale nie zdołali jej wykorzystać. Nie było innej możliwości, set musiał rozstrzygnąć się w tie breaku. Para polsko-słowacka błyskawicznie odskoczyła na 6-0, a Fyrstenberg i González obronili trzy setbole, przy czwartej piłce musieli już uznać wyższość przeciwników.

W gemie otwarcia drugiej partii nie wykorzystali dwóch break pointów, później sami obronili jedną szansę. W końcu udało im się przełamać serwis rywali w dziewiątym gemie i to był kluczowy moment dla losów seta, po chwili bowiem zakończyli go do czterech.

Super tie break był jeszcze bardziej wyrównany niż wcześniejsze sety. Choć cały czas wyniku gonili Kowalczyk i Zelenay, ich przeciwnicy nie byli w stanie skutecznie zamknąć meczu. Fyrstenberg i González nie wykorzystali czterech punktów przewagi, ale od stanu 10-10, dwie kolejne piłki wygrali, kończąc spotkanie przy piątej okazji.

Konzum Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 488,2 tys. euro
środa, 22 lipca

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 3) / Santiago González (Meksyk, 3) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Igor Zelenay (Słowacja) 6:7(3), 6:4, 12-10