ATP Bastad: Łukasz Kubot i Jeremy Chardy pomścili Tomasza Bednarka i Jerzego Janowicza

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy awansowali w czwartek do półfinału gry podwójnej turnieju ATP World Tour 250 w Bastad. Polsko-francuska para okazała się lepsza od Siergieja Betowa i Michaiła Jełgina.

Rafał Smoliński
Przeciwnicy Łukasza Kubota i Jeremy'ego Chardy'ego wyeliminowali w środę po super tie breaku polski debel Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz, natomiast lubinianin i jego partner pokonali Argentyńczyków Guillermo Durana i Diego Schwartzmana. W czwartek zwycięskie duety zmierzyły się ze sobą, a stawką spotkania był półfinał turnieju SkiStar Swedish Open.
Polak i młodszy od niego o pięć lat Francuz dobrze weszli w mecz. Już w drugim gemie mieli dwa break pointy, ale rywale oddalili niebezpieczeństwo utraty podania. Kubot i Chardy cierpliwie wyczekiwali swoich szans i przy stanie 3:2 udało im się wykorzystać drugiego break pointa. Siergiej Betow i Michaił Jełgin nie wypracowali żadnej okazji na powrót do gry i po 32 minutach przegrali partię otwarcia 3:6.33-letni lubinianin i jego partner znakomicie rozpoczęli także drugą odsłonę, bowiem już w gemie otwarcia przełamali do 40 serwis Białorusina. Betow i Jełgin nie składali jednak broni, w czwartym gemie wypracowali przy podaniu Polaka dwa break pointy i wykorzystali drugiego z nich. W 11. gemie Rosjanin popełnił w nieodpowiednim momencie podwójny błąd, lecz po zmianie stron znów przełamać dał się Kubot.

Polak i Francuz na własne życzenie doprowadzili do tie breaka, w którym rywale nie pozwolili im wypracować piłki meczowej. Betow i Jełgin zwyciężyli w tej rozgrywce do 7, po tym jak wykorzystali trzeciego setbola. O zwycięstwie zadecydował zatem super tie break, w którym nasz reprezentant i jego partner szybko uzyskali przewagę kilku punktów. Po 115 minutach triumfowali ostatecznie 6:3, 6:7(7), 10-7, kwalifikując się do półfinału.

Przeciwnikami Kubota i Chardy'ego w pojedynku o finał gry podwójnej zawodów w Bastad będą w piątek Thomaz Bellucci i Joao Souza. Brazylijska para pewnie rozgromiła w czwartek w 52 minuty rozstawionych z numerem czwartym Szwedów Johana Brunströma i Roberta Lindstedta 6:2, 6:1.

SkiStar Swedish Open, Båstad (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 439,4 tys. euro
czwartek, 23 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Jérémy Chardy (Francja, 2) - Siergiej Betow (Białoruś) / Michaił Jełgin (Rosja) 6:3, 6:7(7), 10-7

ATP Umag: Chorwaci sprawili problemy Mariuszowi Fyrstenbergowi i Santiago Gonzalezowi

Czy Łukasz Kubot i Jeremy Chardy awansują do finału turnieju w Bastad?