WTA Bad Gastein: Sara Errani obroniła meczbola, dobra passa Anny Schmiedlovej trwa

Sara Errani obroniła piłkę meczową i pokonała Marynę Zanewską w II rundzie turnieju WTA w Bad Gastein. Siódme zwycięstwo z rzędu odniosła Anna Schmiedlova.

Kacper Kowalczyk
Sara Errani zdecydowała przedłużyć sobie sezon gry na kortach ziemnych i tutaj zdobyć punkty niezbędne do umocnienia swojej pozycji w czołowej "20" rankingu WTA. Przed tygodniem doszła do finału w Bukareszcie, a w Bad Gastein jest już w ćwierćfinale. O ile w Rumunii nie miała większych problemów z odnoszeniem zwycięstw, o tyle w Austrii pojawiły się one już w II rundzie.
W pojedynku z Maryną Zaniewską po zwycięstwie w partii otwarcia poległa w II secie, a w decydującej odsłonie przegrywała już 2:5 w III secie. Ukrainka miała nawet piłkę meczową, którą Włoszka zdołała odeprzeć i wygrywając pięć gemów z rzędu odwrócić wynik spotkania na swoją korzyść. To trzeci mecz w tym sezonie, w którym finalistka Rolanda Garrosa z 2012 roku zwyciężyła broniąc przedtem meczbola.Errani w ćwierćfinale zagra z 18-letnią Darią Kasatkiną, która zrewanżowała się Julii Görges za ubiegłotygodniową porażkę w Bukareszcie. Tym razem Rosjanka okazała się lepsza od Niemki w trzech setach i zapewniła sobie awans w rankingu WTA w okolice 130. miejsca.

Dobra passa triumfatorki z Bukaresztu Anna Schmiedlova trwa. Do pięciu wygranych w stolicy Rumunii, które dały jej drugi tytuł w sezonie dołożyła kolejne dwie. Jej rywalka w czwartkowym pojedynku II rundy, Andreea Mitu skreczowała po przegranej w I partii 1:6 z powodu kontuzji ramienia. W walce o awans do półfinału zobaczymy zatem powtórkę z finału... juniorskiego Rolanda Garrosa 2012, kiedy to Annika Beck pokonała Słowaczkę po trzysetowej walce.

Z powodu opadów deszczu ostatni zaplanowany na czwartek pojedynek singlowy, pomiędzy Karin Knapp a Johanną Larsson przeniesiono na piątek.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)

Daria Kasatkina (Rosja, Q) - Julia Görges (Niemcy, 6) 3:6, 6:4, 6:3

WTA Stambuł: Cwetana Pironkowa rywalką Urszuli Radwańskiej. Alize Cornet i Camila Giorgi poza turniejem

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto okaże się lepszy w pojedynku Annika Beck - Anna Schmiedlova?