WTA Bad Gastein: Samantha Stosur w finale, włoski półfinał odbędzie się w niedzielę

Samantha Stosur pokonała Annę Schmiedlovą i awansowała do finału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bad Gastein.

Samantha Stosur (WTA 23) w Bad Gastein gra po raz pierwszy. W I rundzie seta urwała jej Anastasija Sevastova. W kolejnych trzech meczach straciła łącznie 12 gemów. W półfinale pokonała 6:1, 7:5 Annę Schmiedlovą (WTA 44) i przerwała serię Słowaczki ośmiu z rzędu zwycięskich spotkań. Australijka awansowała do drugiego finału w sezonie. W maju zdobyła tytuł w Strasburgu po wygranej z Kristiną Mladenović. Schmiedlová w tym roku w Katowicach i Bukareszcie święciła swoje pierwsze triumfy w głównym cyklu.
Po łatwo wygranym I secie, w II Stosur przegrywała 2:5, ale zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym 89 minut spotkaniu Australijka zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 14 break pointów. Schmiedlová przy własnym drugim serwisie zgarnęła tylko 10 z 28 punktów. - To nie były idealne warunki do gry. Rozpoczęłyśmy mecz, ale potem musiałyśmy wrócić do szatni z powodu deszczu. Kort był dosyć śliski - powiedziała Stosur. - Jednak wykonana została świetna praca, aby można było grać. Dobrze, że deszcz przestał padać i mogłyśmy dokończyć mecz. To było naprawdę dobre spotkanie i cieszę się, że jestem w finale.

Australijka wygrała 11 z ostatnich 13 meczów na kortach ziemnych i powalczy o ósmy singlowy tytuł w głównym cyklu. Bilans jej dotychczasowych finałów to 7-14. W drugim półfinale miały się w sobotę zmierzyć dwie Włoszki, Sara Errani (WTA 19) i Karin Knapp (WTA 43). Ten mecz jednak nie doszedł do skutku z powodu deszczu. Rozegrany zostanie w niedzielę o godz. 10:00. Finał rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 13:30. Bilans meczów Stosur z Errani to 5-2, a z Knapp Australijka jeszcze nigdy nie grała.

Nürnberger Gastein Ladies, Bad Gastein (Austria)