ATP Bogota: Powtórki sprzed roku nie będzie. Tomic wykonał zadanie, lecz Karlović przegrał z Mannarino

Bernard Tomic po tie breaku trzeciego seta pokonał Michaela Berrera w półfinale turnieju ATP w Bogocie. W finale mogło dojść do powtórki sprzed roku, jednak Ivo Karlović przegrał z Adrianem Mannarino.

Marcin Motyka
O zwycięstwie Adriana Mannarino nad Ivo Karlovicia zadecydowały dosłownie pojedyncze piłki. Przez cały mecz obaj tenisiści wyśmienicie serwowali i do rozstrzygnięcia obu setów potrzebne było rozgrywki tie breakowe. W nich o tę odrobinę lepszy okazał Francuz, wygrywając dwa razy po 7-5.
- Bardzo lubię grać w Bogocie, ponieważ ten turniej jest świetnie zorganizowany. W tie breakach zdobywałem decydujące punkty i dlatego to ja okazałem się zwycięzcą - mówił Mannarino, dla którego to drugi finał w głównym cyklu w karierze. W pierwszym wystąpił w styczniu tego roku w Auckland, lecz uległ Jiříemu Veselý'emu. - W Auckland nie zagrałem tak, jak powinienem był. Mam nadzieję, że w niedzielę zaprezentuje się lepiej i będę się wystrzegał błędów - dodał. Finałowym przeciwnikiem Francuza będzie Bernard Tomic, z którym przegrał w obecnym sezonie w Acapulco. W sobotnim półfinale broniący tytułu Australijczyk potrzebował tie breaka trzeciego seta, by wyeliminować Michaela Berrera.

Premierową partię Tomic wygrał 6:4, notując przełamanie już w gemie otwarcia. W drugim secie do głosu doszedł Berrer, który tym razem ustrzegł się straty serwisu i zachował również więcej zimnej krwi w tie breaku, którego wygrał 7-4.

W trzeciej odsłonie Niemiec wyszedł na prowadzenie 2:1 z przełamaniem, lecz wówczas rozstawiony z numerem drugim Tomic poprosił o przerwę medyczną, a po powrocie na kort natychmiast odrobił stratę. Tenisista z Australii miał inicjatywę, ale nie był w stanie wypracować kolejnego przełamania ani wykorzystać piłki meczowe w 12. gemie. Swoją wyższość udowodnił jednak w decydującym o zwycięstwie tie breaku trzeciego seta.

Tym samym 22-letni rezydent Monte Carlo drugi rok z rzędu zagra w finale Claro Open Colombia. Łącznie dla niego to czwarty finał imprezy cyklu ATP World Tour. Dwa pozostałe wywalczył w Sydney, gdzie triumfował w sezonie 2013, a rok później przegrał mecz o mistrzostwo z Juanem Martínem del Potro.