WTA Baku: Udana inauguracja Karin Knapp, Pawluczenkowa i Vekić w ćwierćfinale

Rozstawiona z "dwójką" Karin Knapp nie miała w środę problemów z awansem do II rundy turnieju Baku Cup 2015. W ćwierćfinale azerskich zawodów jest już oznaczona "jedynką" Anastazja Pawluczenkowa.

Rafał Smoliński
Temperatury w azerskiej stolicy tradycyjnie przekraczają o tej porze 35 stopni, dlatego uczestniczkom zawodów nie jest łatwo rywalizować na korcie. W środę dokończono zmagania w I rundzie singla i z warunkami pogodowymi nie poradziła sobie Danka Kovinić z Czarnogóry, która w meczu z Rosjanką Jewgieniją Rodiną skreczowała przy stanie 0:6, 0:2 po 33 minutach.
Pewne zwycięstwo odniosła za to finalistka zeszłotygodniowych zawodów z Bad Gastein, Karin Knapp. Włoszka pokonała 6:1, 6:4 Szwajcarkę Stefanie Vögele i w czwartek spotka się z Anett Kontaveit. - To był dla mnie bardzo trudny mecz, ponieważ przyjechałam prosto z Europy, gdzie nie jest tak gorąco jak tutaj. Miałam w tym spotkaniu wzloty i upadki, w drugim secie przeszłam mały test, ale zakończyłam ten pojedynek na swoją korzyść. Mam nadzieję, że z każdym meczem będę coraz lepsza - powiedziała Knapp, która w niedzielę serwowała po triumf w Austrii, lecz z tytułu cieszyła się ostatecznie Samantha Stosur.W środę w Baku rozegrane zostały także pierwsze mecze II rundy singla. Rozstawiona z numerem pierwszym Anastazja Pawluczenkowa spędziła na korcie zaledwie 13 minut, ponieważ przy stanie 3:0 skreczowała z powodu kontuzji prawej nogi Ukrainka Kateryna Bondarenko. Do 24-letniej Rosjanki dołączyły jej rodaczki - Margarita Gasparian i Aleksandra Panowa. Pierwsza z nich zwyciężyła 6:4, 6:4 chińską kwalifikantkę Zhaoxuan Yang, natomiast druga pokonała 7:6(4), 6:2 Czeszkę Andreę Hlavackovą.

Do pierwszego ćwierćfinału w sezonie zakwalifikowała się Donna Vekić. 19-letnia Chorwatka przetrwała kryzys z drugiego seta i w trzech partiach zwyciężyła Chinkę Lin Zhu 6:4, 0:6, 6:3. Dla pochodzącej z Osijeku tenisistki to premierowy ćwierćfinał w głównym cyklu od czasu zeszłorocznego triumfu w Kuala Lumpur. W piątek jej przeciwniczką będzie Ukrainka Olga Sawczuk lub Rumunka Patricia Maria Tig.