ITF Capriolo: Sakowicz lepsza od turniejowej piątki

Joanna Sakowicz jest już w ćwierćfinale turnieju ITF we włoskim Capriolo (z pulą nagród 25 tys. dol.). Pochodząca z Krakowa 23-letnia tenisistka w drugiej rundzie zawodów ograła rozstawioną z piątką Brytyjkę Melanie South.

Jarosław Kowal

Polka, która do turnieju głównego przebijała się przez eliminacje, pokonała swoją wyżej notowaną rywalkę w trzech setach - 6:0, 4:6, 6:4. Tym razem krakowianka miała dużo więcej szczęścia, niż tydzień temu podczas meczu drugiej rundy na turnieju w stolicy Szwecji, kiedy po wysoko wygranej pierwszej partii z najwyżej rozstawioną tenisistką imprezy, przegrała dwie kolejne. - Bałam się trochę, że nastąpi powtórka z rozrywki, czyli czarny scenariusz ze Sztokholmu - mówiła sama zainteresowana. - Na szczęście po przegranym drugim secie, wzięłam się w garść i nie dałam sobie wyrwać zwycięstwa.

Przypomnijmy, że jest to dopiero drugi turniej Sakowicz po przebytej niedawno kontuzji. - Nadal brakuje mi ogrania, bo w niektórych momentach moja ręka jeszcze nie jest pewna, a i gra tym samym jest nierówna - przyznaje polska tenisistka.

Walkę o półfinał nasza reprezentantka stoczy w piątek, a jej rywalką będzie Czeszka Michaela Pastikova lub Chorwatka Ivana Lisjak. Obie tenisistki nie są rozstawione w turnieju.