WTA Toronto: Magda Linette nie sprostała rywalce z Niemiec

Magda Linette nie zdołała pokonać Carina Witthöft i ostatecznie uległa jej w dwóch setach w decydującej rundzie eliminacji do turnieju Rogers Cup.

Dominika Pawlik
W I rundzie turnieju w Toronto los złączył ze sobą dwie polskie tenisistki. W bratobójczym pojedynku lepsza okazała się Magda Linette, pokonując Paulę Kanię w dwóch setach. Poznanianka bezpośrednio o turniej główny mierzyć miała się z rozstawioną z numerem 5. Cariną Witthöft.
Z pewnością nie był to mecz, w którym serwis był bronią którejkolwiek z tenisistek, bowiem w całym spotkaniu padło aż 10 przełamań, w obu setach Niemka była lepsza o jedno.

W premierowej odsłonie na 2:1 odskoczyła Linette, po chwili jednak nie utrzymała swojego podania. Role błyskawicznie się odwróciły i Carina Witthöft była o krok od wygrania seta, w dziewiątym gemie znów jednak poznanianka dała o sobie znać i wydawało się, że wyszła z opresji. Jednak tenisistka naszych zachodnich sąsiadów przy serwisie naszej zawodniczki okazała się lepsza.

Już w gemie otwarcia Linette uzyskała breaka, ale trzy kolejne gemy padły łupem rywalki. Polka wyrównała na 3:3, ale od tej pory na korcie dominowała już tylko rozstawiona z numerem 5. Witthöft.