ATP Metz: Udany debiut Łukasza Kubota i Edouarda Rogera-Vasselina

Łukasz Kubot i Édouard Roger-Vasselin awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Metz.

Rafał Smoliński

W pierwszym wspólnym meczu na zawodowych kortach Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin zmierzyli się w środę z Adrianem Mannarino i Fabrice'em Martinem. W premierowej odsłonie Francuzi dwukrotnie stracili serwis i gładko przegrali 2:6. Gra się wyrównała w drugiej partii, w której tenisiści gospodarzy mieli przy podaniu Rogera-Vasselina w 10. gemie cztery setbole, lecz wszystkie zmarnowali.

Losy drugiego seta rozstrzygnęły się w tie breaku. Mannarino i Martin wyszli na 6-2 i nie wykorzystali żadnej okazji na zwieńczenie tej części meczu. Po zmianie stron Trójkolorowi zmarnowali także dziewiątego setbola. Wówczas do ataku przystąpili oznaczeni "dwójką" debliści, którzy po 68 minutach zakończyli pojedynek wynikiem 6:2, 7:6(7).

O miejsce w półfinale gry podwójnej turnieju Moselle Open Kubot i Roger-Vasselin powalczą z hiszpańskim duetem Pablo Carreno i Guillermo Garcia-Lopez.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 439,4 tys. euro
środa, 23 września

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Édouard Roger-Vasselin (Francja, 2) - Adrian Mannarino (Francja) / Fabrice Martin (Francja) 6:2, 7:6(7)

Czy Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin awansują do półfinału turnieju w Metz?