Challenger Rzym: Słodki rewanż Tomasza Bednarka i Mateusza Kowalczyka

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk potrzebowali w środę zaledwie 51 minut, aby zameldować się w półfinale gry podwójnej turnieju rangi ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Rzymie.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

Niespełna dwa tygodnie temu Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk przegrali z parą Federico Gaio i Alessandro Giannessi w półfinale turnieju Pekao Szczecin Open. W środę Biało-Czerwoni w wielkim stylu zrewanżowali się Włochom na ich terenie, oddając im zaledwie dwa gemy.

Polacy wykorzystali pięć z sześciu okazji na przełamanie i obronili siedem wypracowanych przez rywali break pointów. W sumie zapisali na swoje konto 50 z 87 wszystkich rozegranych punktów i po zaledwie 51 minutach zwyciężyli pewnie 6:1, 6:1 i zameldowali się w półfinale zawodów BFD Energy Challenger.

O miejsce w finale gry podwójnej turnieju w Rzymie rozstawieni z numerem czwartym Bednarek i Kowalczyk powalczą w czwartek z Włochem Riccardo Ghedinem i Białorusinem Uladzimirem Ignatikiem.

BFD Energy Challenger, Rzym (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 30 września

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Tomasz Bednarek (Polska, 4) / Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) - Federico Gaio (Włochy) / Alessandro Giannessi (Włochy) 6:1, 6:1

Czy Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk awansują do finału turnieju w Rzymie?