ATP Wiedeń: Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali turniejowe "jedynki"

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają o deblowy finał turnieju ATP World Tour 500 w Wiedniu. W piątkowym ćwierćfinale polsko-brazylijski duet pokonał najwyżej rozstawionych Jeana-Juliena Rojera i Horię Tecau.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo długo musieli czekać na swoją kolej. Pojedynek polsko-brazylijskiej pary z najwyżej rozstawionymi w turnieju ATP w Wiedniu Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau zaplanowano jako ostatni na korcie centralnym w Stadthalle. Debliści pojawili się na arenie zmagań po godz. 22:00.

Początkowo ton grze nadawali Rojer i Tecau, którzy już w gemie otwarcia wywalczyli przełamanie. Holendersko-rumuński jednak nie utrzymał przewagi do samego końca pierwszej partii. Kubot i Melo w dziewiątym gemie obronili trzy setbole, a w dziesiątym przełamali serwujących po zwycięstwo w secie rywali.

O losach premierowej odsłony decydował tie break. W nim Kubot i Melo wyszli na prowadzenie 4-1, by zwyciężyć 7-4.

Kluczowy moment spotkania nastąpił w siódmym gemie drugiego seta, kiedy Polak i jego brazylijski partner uzyskali przełamanie. Następnie podwyższyli prowadzenie na 5:3 po gemie wygranym do 30 przy serwisie lubinianina. Rojer i Tecau walczyli do końca, ale w dziesiątym gemie przy podaniu Melo mecz dobiegł końca.

Kubot i Melo, który w ubiegłym tygodniu w parze z Ravenem Klaasenem wygrał turniej ATP Masters 1000 w Szanghaju, w ciągu 86 minut gry posłali siedem asów, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, przy własnym podaniu zdobyli 69 proc. rozegranych punktów, jeden raz zostali przełamani i wykorzystali dwa z trzech break pointów. W całym meczu obie pary łącznie zdobyły po 64 punkty.

W sobotnim półfinale Polak i Brazylijczyk zagrają z Davidem Marrero i Andreasem Seppim. Hiszpańsko-włoska para w 1/4 finału wygrała z deblem Marcin Matkowski / Nenad Zimonjić.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,745 mln euro piątek, 23 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Marcelo Melo (Brazylia) - Jean-Julien Rojer (Holandia, 1) / Horia Tecau (Rumunia, 1) 7:6(4), 6:4

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do finału?