Maria Szarapowa na pierwszym miejscu, a za nią Agnieszka Radwańska - zobacz tabelę Grupy Czerwonej!

Maria Szarapowa z kompletem zwycięstw wygrała rywalizację w Grupie Czerwonej Mistrzostw WTA. Dzięki triumfowi Rosjanki 2-0 w setach nad Flavią Pennettą do półfinału z drugiego miejsca awansowała Agnieszka Radwańska.

Rafał Smoliński
East News

Agnieszka Radwańska jako jedyna zdołała ugrać seta z Marią Szarapową, co okazało się bardzo ważne przy ustalaniu końcowej kolejności w tabeli Grupy Czerwonej. Rosjanka wygrała rywalizację, a trzy pozostałe zawodniczki zapisały na swoim koncie po jednym zwycięstwie.

Krakowianka zajęła drugie miejsce, ponieważ miała lepszy bilans setów od Simony Halep i Flavii Pennetty. O tym, że trzecia pozycja w grupie przypadła Rumunce, zadecydowało bezpośrednie spotkanie, w którym tenisistka z Konstancy rozgromiła Włoszkę 6:0, 6:3.

Rywalką Szarapowej w sobotnim półfinale będzie tenisistka, która zajmie drugie miejsce w Grupie Białej. Radwańska natomiast spotka się z zawodniczką, która ukończy zmagania w Grupie Białej na pierwszym miejscu. Rosjanka i Polka poznają swoje przeciwniczki w piątek.

Tabela Grupy Czerwonej

M Zawodniczka Mecze Zw. Sety % setów Gemy % gemów
1 Maria Szarapowa 3 3 6-1 86 41-27 60
2 Agnieszka Radwańska 3 1 3-4 43 36-36 50
3 Simona Halep 3 1 2-4 33 27-28 49
4 Flavia Pennetta 3 1 2-4 33 22-35 39

Radwańska: nigdy w życiu nie zagrałam takiego tie-breaka Radwańska: nigdy w życiu nie zagrałam takiego tie-breaka

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)