Tenisowa Liga Mistrzów: Drużyna Flavii Pennetty bez wygranego spotkania

Mumbai Tennis Masters Tenisową Ligę Mistrzów zakończy bez zwycięstwa. We wtorek drużyna Flavii Pennetty przegrała z Raipur Rangers.

EPA/Wu Hong / EPA/Wu Hong

Mumbai Tennis Masters doznało czterech porażek w drugiej edycji Tenisowej Ligi Mistrzów. We wtorek ekipa Flavii Pennetty uległa 15:25 Raipur Rangers. Kończącej karierę mistrzyni US Open udało się wygrać jeden z czterech singlowych pojedynków. 23 listopada okazała się lepsza od Eliny Switoliny (5:2).

W I secie Thomas Muster pokonał 5:3 Richarda Krajicka. O wyniku zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Austriak uzyskał w ósmym gemie. Jest on mistrzem Rolanda Garrosa 1995 i byłym liderem rankingu ATP. Krajicek w drodze po tytuł w Wimbledonie w 1996 roku pokonał Pete'a Samprasa, który na trawie w All England Club był niepokonany w latach 1993-1995.

W II partii Alize Cornet wygrała 5:3 z Flavią Pennettą. Francuzka od 2:3 zdobyła trzy gemy, ostatni punkt zdobywając po podwójnym błędzie Włoszki. W III secie Cornet i Roberto Bautista pokonali 5:4 Santiago Giraldo i Anastazję Wasiliewą. Dzięki dobrej grze Ukrainki Mumbai Tennis Masters doprowadziło do tie breaka, ale w nim górą było Raipur Rangers.

W IV secie Bautista i Ramkumar Ramanathan wyszli na 4:2, by wygrać z Giraldo i Sriramem Balajim 5:3. W V partii Hiszpan odskoczył na 4:1, by ostatecznie pokonać Kolumbijczyka 5:2.

W środę odbędzie się drugi mecz na Balbir Juneja Stadium. Tym razem drużyna z Rajpuru podejmie Punjab Marshalls. 3 i 4 grudnia na Nagpur District Hard Court Tennis Association odbędą się dwa ostatnie mecze w fazie grupowej. Nagpur Orangers zmierzy się z V Chennai Warriors i z Hyderabad Aces.

Inicjatorem Tenisowej Ligi Mistrzów (Champions Tennis League, skrót CTL) jest Vijay Amritraj, gwiazda hinduskiego tenisa lat 80 XX wieku. Podobnie jak w ubiegłorocznej, pierwszej edycji rozgrywek, w rywalizacji bierze udział sześć drużyn z sześciu hinduskich miast, które zostały podzielone na dwie trzyzespołowe grupy i rozegrają przeciw sobie dwa mecze (jeden u siebie i jeden na wyjeździe). Zwycięzcy grup zmierzą się ze sobą w finale. Zmagania potrwają od 23 listopada do 6 grudnia.

Kadra każdego zespołu składa się z sześciu zawodników - singlisty i singlistki z czołówki światowych rankingów, legendy tenisa, reprezentanta gospodarzy oraz hinduskiego juniora i juniorki z miasta, z którego pochodzi dana drużyna.

Miasta, które uczestniczą w drugiej edycji Tenisowej Ligi Mistrzów to Bombaj, Rajpur i Pendżab (Grupa A) oraz Hajdarabad, Nagpur i Madras (Grupa B). Mecz składa się z konfrontacji legend, gry mieszanej, singla kobiet oraz debla i singla mężczyzn. O wyniku każdego z pojedynków decyduje jeden set z ewentualnym tie breakiem rozgrywanym przy stanie 4:4. Złożony on jest z dziewięciu punktów. Przy stanie 4-4 ma miejsce decydujący punkt, a serwuje oraz wybiera stronę, na którą następuje podanie, ten kto serwował w tie breaku jako drugi. Tie break może mieć mieć miejsce również przy innym wyniku w dziewiątym gemie w V secie, bo mecz nie może być zakończony, dopóki ostatni gem nie padnie łupem tenisisty ze zwycięskiej ekipy. Jeśli zawodnik z ekipy przegrywającej zdoła doprowadzić do remisu o końcowym wyniku decyduje super tie break. Całe spotkanie wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej gemów.

Wyniki:

wtorek, 1 grudnia

Raipur Rangers - Mumbai Tennis Masters 25:15

Set 1.: Thomas Muster - Richard Krajicek 5:3
Set 2.: Alizé Cornet - Flavia Pennetta 5:3
Set 3.: Roberto Bautista / Alizé Cornet - Santiago Giraldo / Anastazja Wasiliewa 5:4
Set 4.: Roberto Bautista / Ramkumar Ramanathan - Santiago Giraldo / Sriram Balaji 5:3
Set 5.: Roberto Bautista - Santiago Giraldo 5:2

poniedziałek, 30 listopada

Hyderabad Aces - V Chennai Warriors 25:19

Set 1.: Thomas Johansson - Rainer Schüttler 5:3
Set 2.: Martina Hingis - Heather Watson 5:2
Set 3.: Ivo Karlović / Martina Hingis - Fernando Verdasco / Heather Watson 5:4
Set 4.: Ivo Karlović / Jeevan Nedunchezhiyan - Fernando Verdasco / Vishnu Vardhan 5:4
Set 5.: Ivo Karlović - Fernando Verdasco 5:6

niedziela, 29 listopada

Hyderabad Aces - Nagpur Orangers 20:22

Set 1.: Thomas Johansson - Àlex Corretja 5:3
Set 2.: Martina Hingis - Jelena Janković 3:5
Set 3.: Ivo Karlović / Martina Hingis - Feliciano López / Jelena Janković 5:4
Set 4.: Ivo Karlović / Jeevan Nedunchezhiyan - Feliciano López / Divij Sharan 3:5
Set 5.: Ivo Karlović - Feliciano López 4:5

sobota, 28 listopada

Punjab Marshalls - Mumbai Tennis Masters 24:13

Set 1.: Greg Rusedski - Richard Krajicek 5:3
Set 2.: Elina Switolina - Flavia Pennetta 5:2
Set 3.: Marcos Baghdatis / Elina Switolina - Santiago Giraldo / Flavia Pennetta 5:0
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Santiago Giraldo / Sriram Balaji 4:5
Set 5.: Marcos Baghdatis - Santiago Giraldo 5:3

piątek, 27 listopada

Punjab Marshalls - Raipur Rangers 23:15

Set 1.: Greg Rusedski - Thomas Muster 5:2
Set 2.: Elina Switolina - Alizé Cornet 5:1
Set 3.: Marcos Baghdatis / Elina Switolina - Roberto Bautista / Alizé Cornet 4:5
Set 4.: Marcos Baghdatis / Saketh Myneni - Roberto Bautista / Ramkumar Ramanathan 5:2
Set 5.: Marcos Baghdatis - Roberto Bautista 4:5

czwartek, 26 listopada

V Chennai Warriors - Nagpur Orangers 23:24

Set 1.: Rainer Schüttler - Àlex Corretja 4:5
Set 2.: Heather Watson - Jelena Janković 4:5
Set 3.: Fernando Verdasco / Heather Watson - Feliciano López / Jelena Janković 3:5

Set 3.: Fernando Verdasco / Heather Watson - Ivo Karlović / Martina Hingis 2:5
Set 4.: Fernando Verdasco / Vishnu Vardhan - Ivo Karlović / Jeevan Nedunchezhiyan 3:5
Set 5.: Fernando Verdasco - Ivo Karlović 4:5

wtorek, 24 listopada

Mumbai Tennis Masters - Raipur Rangers 14:23

Set 1.: Richard Krajicek - Thomas Muster 5:3
Set 2.: Flavia Pennetta - Alizé Cornet 2:5
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Roberto Bautista / Alizé Cornet 3:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji - Roberto Bautista / Ramkumar Ramanathan 2:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Roberto Bautista 2:5

poniedziałek, 23 listopada

Mumbai Tennis Masters - Punjab Marshalls 19:21

Set 1.: Richard Krajicek - Greg Rusedski 5:4
Set 2.: Flavia Pennetta - Elina Switolina 5:2
Set 3.: Santiago Giraldo / Flavia Pennetta - Marcos Baghdatis / Elina Switolina 2:5
Set 4.: Santiago Giraldo / Sriram Balaji - Marcos Baghdatis / Saketh Myneni 3:5
Set 5.: Santiago Giraldo - Marcos Baghdatis 4:5