WTA Brisbane: Garbine Muguruza także przegrała z kontuzją, pewny awans Wiktorii Azarenki

Garbine Muguruza nie dokończyła środowego pojedynku z Varvarą Lepchenko rozgrywanego w ramach II rundy turnieju WTA Premier na kortach twardych w Brisbane. Hiszpanka z powodu urazu zrezygnowała z dalszej walki przy stanie 6:7 (11-9),0:1.

Rafał Smoliński

Klasyfikowana na trzeciej pozycji w rankingu WTA Garbine Muguruza skreczowała, ponieważ zmusiła ją do tego kontuzja stopy. Po przegraniu pierwszego seta meczu z Varvarą Lepchenko finalistka Wimbledonu 2015 poprosiła jeszcze o przerwę medyczną, ale zabiegi specjalisty na nic się zdały. Przy stanie 6:7(9), 0:1 mieszkająca w Barcelonie tenisistka skreczowała i to Amerykanka zagra w czwartek z Carlą Suarez o miejsce w półfinale.

W ćwierćfinale imprezy Brisbane International znalazły się tylko trzy rozstawione tenisistki. Wcześniej z powodu kontuzji wycofały się Simona Halep i Maria Szarapowa. W środę porażki doznała grająca z "siódemką" Belinda Bencić, która nie sprostała Samancie Crawford. Notowana obecnie na 142. pozycji w rankingu WTA Amerykanka udanie przeszła przez eliminacje, a zdolną Szwajcarkę zwyciężyła 7:5, 7:5.

Nie zawiodła oznaczona "czwórką" Andżelika Kerber, która rozgromiła Madison Brengle 6:3, 6:0. W czwartek reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów powalczy o półfinał z Anastazją Pawluczenkową. Wiktoria Azarenka wykorzystała okazję i nie dała szans Belgijce Ysaline Bonaventure, która jako "szczęśliwa przegrana" z eliminacji wskoczyła w miejsce w Halep. Białorusinka wygrała 6:3, 6:2 i teraz spotka się z Robertą Vinci. Ostatnią parę ćwierćfinałową utworzyły Crawford i Andrea Petković, środowa pogromczyni Jekateriny Makarowej.

Brisbane International, Brisbane (Australia)