WTA Auckland: Porażka Klaudii Jans-Ignacik i Pauli Kani w debiucie

Występujące wspólnie po raz pierwszy Klaudia Jans-Ignacik i Paula Kania odpadły w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA International w Auckland (Nowa Zelandia).

Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik to nowa polska para stworzona z myślą o występie w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Ich debiut nie wypadł pomyślnie. W I rundzie turnieju WTA w Auckland przegrały 4:6, 6:4, 4-10 z Argentynką Marią Irigoyen i Czeszką Barborą Krejcikovą. Wcześniej Kania próbowała swoich sił w eliminacjach do gry pojedynczej w nowozelandzkiej imprezie, ale uległa w trzech setach Kirsten Flipkens.

O wyniku I seta zadecydowało jedyne przełamanie, jakie Irigoyen i Krejcikova uzyskały na 2:1. Polki obroniły dwie piłki setowe i poprawiły wynik na 4:5, ale na więcej im rywalki nie pozwoliły. W II partii Jans-Ignacik i Kania przegrywały 1:3, ale udało się im doprowadzić do rozgrywanego w formule 10 punktów super tie breaka. W nim miały już niewiele do powiedzenia i pożegnały się z turniejem.

W trwającym 81 minut spotkaniu Irigoyen i Krejcikova zaserwowały cztery asy. Jans-Ignacik i Kania miały trzy asy, ale też popełniły cztery podwójne błędy, podczas gdy rywalki nie zrobiły ani jednego. Argentynka i Czeszka zdobyły łącznie o sześć punktów więcej od Polek (66-60).

Kania to dla Jans-Ignacik druga stała polska partnerka deblowa. Niemal od początku kariery aż do 2012 roku gdynianka występowała wspólnie z Alicją Rosolską. Po urodzeniu córki Anieli, Jans-Ignacik nie miała stałej partnerki. W ubiegłym sezonie najczęściej grała w parze ze Słowenką Andreją Klepac, z którą osiągnęła ćwierćfinał Australian Open i półfinał w Indian Wells.

W minionym roku Kania miała okazję zaliczyć kilka wspólnych występów z Irigoyen. Polka i Argentynka wygrały turniej ITF w Tunisie, a w głównym cyklu dotarły do finałów we Florianopolis i w Quebec City. W tej ostatniej imprezie w walce o tytuł przegrały z Krejcikovą i An-Sophie Mestach.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 4 stycznia

I runda gry podwójnej:

Maria Irigoyen (Argentyna) / Barbora Krejcikova (Czechy) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska, 4) / Paula Kania (Polska, 4) 6:4, 4:6, 10-4