ATP Madras: Sensacyjni ćwierćfinaliści, Benoit Paire i Aljaz Bedene grają dalej

Benoit Paire i Aljaz Bedene powalczą o miejsce w półfinale turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Madrasie. O niespodzianki postarali się Thomas Fabbiano i Ramkumar Ramanathan, którzy wystąpią w premierowym ćwierćfinale.

Rafał Smoliński

Ramkumar Ramanathan może mówić o sporym szczęściu, ponieważ jego przeciwnikiem w II rundzie miał być Kevin Anderson. Rozstawiony z "dwójką" reprezentant RPA z powodu kontuzji lewego kolana wycofał się jednak z turnieju Aircel Chennai Open, a jego miejsce zajął "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, Aleksander Kudriawcew. Hindus w pełni wykorzystał swoją szansę i po 131 minutach pokonał Rosjanina 5:7, 6:3, 6:4.

W piątkowym ćwierćfinale czeka 248. zawodnika świata już dużo trudniejsze zadanie, ponieważ na jego drodze stanie Aljaz Bedene, 45. rakieta globu. Brytyjczyk, zeszłoroczny finalista imprezy w Madrasie, powrócił w czwartek ze stanu 0-1 w setach i pokonał Włocha Lukę Vanniego 5:7, 6:3, 6:4. 30-letni reprezentant Italii okazał się gorszy od rywala w statystyce asów (11-13) oraz wygranych punktów (85-93).

Drugim niespodziewanym ćwierćfinalistą został w czwartek Thomas Fabbiano. Włoch naprawdę się postarał, bowiem aż czterokrotnie przełamał serwis rozstawionego z szóstym numerem Gillesa Mullera. Luksemburczyk w swoim stylu posłał aż 14 asów, ale po 77 minutach przegrał ostatecznie 4:6, 5:7.

Przeciwnikiem Fabbiano w jego premierowym ćwierćfinale w głównym cyklu będzie Benoit Paire. Rozstawiony z "trójką" Francuz zwyciężył w 84 minuty Czecha Lukasa Rosola 7:5, 7:5. - Dobrze się poruszałem, a to było ważne, ponieważ Rosol bardzo płasko uderza piłkę i trzeba odpowiednio przykryć cały kort. Bekhend to jedno z moich ulubionych zagrań i w tym pojedynku spisałem się znakomicie, urozmaicając grę - skomentował Paire, który w Madrasie dotarł w 2013 roku do półfinału.

Aljaz Bedene (Wielka Brytania) - Luca Vanni (Włochy) 5:7, 6:3, 6:4
Ramkumar Ramanathan (Indie, WC) - Aleksander Kudriawcew (Rosja, LL) 3:6, 6:4, 6:4